Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Fidelity, bireysel yatırımcılara komisyonsuz BTC ve ETH alım satım hizmeti sunuyor


Fidelity Investments, dijital varlıklara yönelik artan ana ilgi doğrultusunda komisyonsuz kripto para birimi alım satım hizmetlerine bireysel erişimi genişletiyor.

CNBC’ye göre Fidelity’nin yeni kripto teklifi, yan kuruluşu Fidelity Digital Assets tarafından desteklenecek. Fidelity Crypto adındaki yeni hizmet, bireysel yatırımcılara minimum ücretle Bitcoin (BTC) ve Ether (ETH) alıp satma olanağı sağlayacak. Fidelity Crypto, herhangi bir komisyon konumine her alım satıma yüzde 1’lik bir spread dahil edecek. Spread, finansal piyasalarda bir varlık için teklif edilen alış ve sat sat fiyatları arasındaki farkı temsil ediyor.

Fidelity, yeni teklif için belirli bir lansman zamani belirtmemiş olsa da, kişisilara erken erişim bekleme listesi açtı. Aracı kurum, müşterilerinin büyük bir kısmı zaten dijital varlıklara yatırım yapması sebebiyle komisyonsuz kripto ticaretinin hedefinde bireysel yatırımcılar olduğunu söyledi.

Varlık yöneticisi de CNBC’ye ettiğı konuşmada, “Fidelity müşterilerinin önemli bir kısmı zaten kriptoyla ilgileniyor ve kriptoya sahip,” ifadelerini kullandı.

Fidelity Digital, en çok net değerli müşterilerine yakın zamanda Ether saklama ve alım satım hizmetlerini start vertarak zamani piyasasının ortasında kurumsal tekliflerini genişletmişti.

Fidelity, Bitcoin ve dijital varlıkların önemli bir kurumsal savunucusu oldu ve BTC’yi ise benimsemede artacak ardün bir para biçimi olarak nitelendirdi. Her ne görecek şekilde varlık yöneticisinin çabalarının çoğu kurumsal yatırımcılara odaklanmış olsa da, bir bireysel hizmetlerle ilgili söylentiler bir süredir gündemdeki konumini koruyor. Cointelegraph’ın da bildirdiği gibi, Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz eylül zamaninda Fidelity’nin yakında kriptoya bireysel erişimi açacağını söyledi.