Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Fidelity Küresel Makro Direktörü Bitcoin’i (BTC) Değerlendirdi: Teknik olarak “aşırı satılmış”

Fidelity Investments Küresel Makro Direktörü Jurrien Timmer, kripto para piyasasının genelinde yaşanan en yeni düşüşte Bitcoin’in (BTC) teknik olarak “aşırı satıldığını” söyledi.

Jurrien Timmer, 15 Haziran güninde Twitter üzerinden ettiğı paylaşımlarda Bitcoin‘in yaşadığı en yeni düşüşte göründüğünden daha ucuz olup olmadığını sorguladı ve teknik olarak “aşırı satıldığını” söyledi.

Paylaşımlarda, “Bitcoin göründüğünden daha mı ucuz?” sorusuna yanıt arayan Timmer, Bitcoin için basit bir P/E (fiyat/kazanç) göstergesi olarak fiyat/ağ oranını ele etti. Timmer, Bitcoin‘in en en yeni 2020 yılının en yenilarında görülen fiyat seviyelerine dönmesine rağmen fiyat/ağ oranının en en yeni 2017 ve 2013‘te görülen seviyelere döndüğünü söyledi. Resim

Küresel Makro Direktörü, bunu sorgulamanın bir başka bir yolu olarak sıfır olmayan Bitcoin adresleri (BTC non-zero addresses) ile fiyatın arde arde bindirildiği Bitcoin’s Demand Curve (Bitcoin Talep Eğrisi) grafiğini paylaştı ve şu ifadelere konum verdi:

Bunu vurgulamanın başka bir yolu, Bitcoin’in sıfır olmayan adreslerini fiyatına göre ard arde bindirmektir. Fiyat şu anda ağ eğrisinin altında.

Resim

Son olarak Glassnode’un Bitcoin Domancy Flow (Bitcoin Uyku Hali Akışı) grafiğine konum veren Timmer, göstergenin 2011 yılından beri görülmeyen seviyelere geldiğini ve bunun Bitcoin‘in teknik olarak ne görecek şekilde “aşırı satıldığını” gösterdiğini söyledi.

Resim

Fidelity Investments Başkanı Abigail Johnen yeni geçtiğimiz zamanlarda ettiğı konuşmada, mevcut güni piyasasının “üçüncü kripto kışı” olduğunu söylemiş buna ek olarak kripto para piyasasında yaşanan en yeni düşüşten şüphe duymadığını dile getirmişti.

CoinGecko verilerine göre en yeni 24 saat içerisinde 20.193 abd abd dolarııa görecek şekilde gerileyen Bitcoin (BTC), havadisin kaleme edildiğı sıralarda %7,2 artışla 21.772 abd abd dolarııdan işlem görüyor.