Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Fidelity Küresel Makro Direktörü Timmer’a Göre Bitcoin (BTC) Fazla Ucuz: Hedef 100.000 Dolar

Fidelity Küresel Makro Direktörü Jurrien Timmer, Bitcoin’in (BTC) adil piyasa fiyatından ucuza işlem gördüğünü iddia etti.

Jurrien Timmer 17 Ağustos zamaninde sosyal medya hesabı üzerinde uyguladığı paylaşımda, Bitcoin kitlesel benimseme tezi göz önünde bulundurulduğunda mevcut fiyat seviyelerinin ucuz olduğunu düşünmenin mantıklı olduğunu ifade etti.

Timmer, Bitcoin’in fiyat/cüzdan szamanisından türetilmiş kitlesel benimseme endeksinin 2014 seviyesine döndüğünü belirtti. Ağın halihazırda genişlemeye devam ettiğini yine de fiyatların uyum göstermediğini dile getirdi.

Bitcoin’in karşılaştırma ölçütü ne olursa olsun hali hazırdaki fiyatıyla geri ktopladığını belirten Timmer, Bitcoin’i altının küçük kardeşi olarak gören teorilerin perspektifinden izlendiğiğında ise en yeni dönemlerdeki düşüşün, Bitcoin/Altın rasyosunun bir aşırı sat sat bölgesine girmesine neden olabileceğini düşünüyor.

Öte yandan Timmer, Bitcoin turist endeksinde yukarı yönlü bir hareket gözlenmezken uzun vadeli yatırımcıların artışının, Bitcoin’in akümülasyon aşamasına girmiş olabileceğine dair bir işaret olarak yorumluyor.

Justin Timmer paylaştığı arz talep modelinde Bitcoin fiyatlarının 2026 senesinde 100.000 birimı aşacağının beklendiği görülüyor. Timmer’ın modelinde 10 yılın en yeniunda Bitcoin’in 1 milyon birimı aşacağı olabilitei de konum alıyor.