Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Finblox çekim işlemlerini durdurdu, topluluk tepkili


Three Arrows Capital (3AC) tarafından desteklenen kripto staking platformu Finblox, ödül dağıtımını durdurdu ve çekim limitlerini düşürdü. Topluluk üyeleri ise varlıkları meselesunda şüpheli olduklarını dile getirerek şeffaflık ve merkeziyetsizlik çağrısında bulundu.

Finblox, Twitter’da paylaştığı gönderide 3AC’nin durumunun şirketin likiditesine etkisinin değerlendirildiğini açıkladı. Şirket, değerlendirme sırasında ödül dağıtımını hepsi kişisilar için durdurarak, aylık çekim limitini de 1.500 birima düşürdü.

Platformun çoğu kişisisı bu en yeniuç sebebiyle hayal kırıklığına uğradığını ve paralarını çekememelerinin sinirlerini bozduğunu aktardı. Diğer bazı topluluk üyeleri ise Finblox’un Axie Infinity Shards (AXS) stake edenlere sunduğu yüzde 90 yıllık faizin sürdürülemez olduğuna dikkat çekmeye işe koyuldı.

Finblox kişisisı Terence Lee, Terra’nın çöküşü sırasında Finblox’tan hepsi varlıklarını koyduğini belirtti. Kullanıcıya göre Terra’nın durumu, zirve faiz sunan platformların “çok fazla risk topladıklarını” açıkça ortaya koyuyor.

Mevcut durumu yorumlayan Twitter kişisisı Gofortim2, kredi platformlarına daha şeffaf olm çağrısında bulundu.

Gofortim2, zirve getiriler kişisiları artık varlıklarının güvenliği meselesunda şüphelendirdiğinden ve dolzamanısıyla kişisi çekme meselesunda etkisiz bir araç haline geldiğinden dolzamanı, projelerin artık sundukları kâr oranını düşürmeyi değerlendirmeye işe koyulmaları gerektiğini ekledi.