Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
FINRA, kripto şirketlerinden çıkarılan çalışanları işe almzamani planlıyor


Amerika Birleşik Devletleri Finans Sektörü Düzenleme Kurumu (FINRA)’nın, kriptoyu izleme kapasitesini “yoğunlaştırmzamani” planladığı bildirildi.

Salı günü paylaşılan Returs raporuna göre FINRA başkanı Robert Cook, sektörle ilgili kaynakları artırma çabalarının bir parçası olarak, işini kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya olan kripto çalışanlarını mali düzenleyiciye ulaşmaya teşvik etti. ABD’deki Coinbase ve Gemini’nin de dahil olduğu büyük kripto borsaları, aşırı piyasa oynaklığının olduğu mevcut dönemde çalışan szamanisını azaltma planlarını açıkladı ve bu durum, binlerce kişinin işten çıkarılmasıyla en yeniuçlandı.

Cook, mesele hakkında, “Sektörle zaten içli dışlı olmalıyız, ve en yeniuç olarak bu alandaki yeteneklerimi artırmanın da uygun olduğunu düşünüyoruz. Herhangi bir kripto platformundan işten çıkarılan ve FINRA için çalışmak isteyen herkes bana ulaşsın,” ifadelerini kullandı.

Websitesine göre şu anda yaklaşık 3.600 kişi FINRA için çalışıyor. Mali düzenleyiciye kzamanitlı birçok firma, müşterilerinin adına hisse senedi veya kripto ile işlem yapabiliyor. Cook buna ek olarak FINRA’nın dijital varlık doğrulama teknikleri geliştirmenin yanı sıra bazı blockchainlerde çapraz piyasa gözetimi üzerinde çalıştığını da belirtti.

İlginizi Çekebilir: Robinhood, kişisilara verdiği zarardan dolzamani 70 milyon birim ceza ödeyecek

Merkezi ABD dışında olan Crypto.com gibi bazı kripto firmaları da mevcut zamani piyasasında çalışan szamanisını azaltmaya yönelik duyuru onayladı. Crypto.com CEO’su Kris Marszalek, 10 Haziran’da onayladığı duyuruda borsanın, uzun vadede sürdürülebilir büyüme sağlamak amacıyla 260 çalışanının işine en yeni vereceğini açıklamıştı. Diğer taraftan Binance CEO’su Changpeng Zhao ise çarşamba günü günü onayladığı duyuruda borsanın, işe almak için 2.000 kişilik açık pozisyonu olduğunu duyurdu.