Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Fireblocks, yeni Web3 motorunu piyasaya sürdü

Dünya, merkezi kontrolün olmadığı bir geleceğe doğru hızlanırken, dijital varlık saklama platformu Fireblocks, Web3 ekosisteminin gelişimini desteklemeye yardımcı olmak için yeni Web3 Motorunu piyasaya sürdüğünü duyurdu.

Şirket, salı günü ettiğı konuşmada, geliştiricilerin merkeziyetsiz finans (DeFi), GameFi ve NFT alanlarında ürün ve hizmetler oluşturmaları için piyasaya sürdükleri özel Web3 motorunun bir dizi araç içerdiğini duyurdu. Ayrıca Fireblocks, varlık yöneticileri ve sermaye piyasası katılımcıları için merkeziyetsiz uygulamalar (DApp’ler), borsalar, NFT pazar yerleri ve daha fazlasını içeren bir dünyanın kapısını açtıklarını belirtti.

Fireblocks CEO’su Michael Shauloc, “İnternetin geleceği Web3’tür ve internetin bu yeni çağına çoktan girdik bile,” dedi. Ayrıca Shaulov, Web3 ekosisteminin gelişmeye devam etmesi için topluluğun başta gelen en önemli güvenlik sorununun ele alınması gerektiğini söyledi.

Yapılan duyuruya göre Fireblocks’un yeni Web3 Motoru, geliştiricilerin Fireblocks’un teknoloji yığınının üzerine DApp’ler oluşturmasını veya mevcut Web3 uygulamalarına güvenli bir şekilde erişmesini kolaylaştırıyor. Bunlara ek olarak Fireblocks, Animoca, Stardust, MoonPay, Xternity Games, Griffin Gaming, Wirex, Celsius ve Utopian Labs gibi Web3 firmalarının insan hatasına ve bilgisayar korsanlarına karşı koruma görevini de sağlıyor.

Web3 tokenlerinin en yeni yıllarda piyasada rağbet görmesi ve her geçen gün piyasa değerlerinin gittikçe artması, Web3’ün sektörde büyük bir heyecan uyandırdığını gösteriyor. Büyük şirketlerin birçoğu, herhangi bir yerden ve her zaman herkese açık olmasının yanı sıra kısıtlamalardan veya aracılardan arındırılmış Web3 ekosisteminin potansiyelinden yararlanmak için ciddi emekler harcadı.

Google cloud, kısa süre önce blockchain geliştiricileri ve Web3 tabanlı uygulama çalıştıranlar için hizmetler oluşturmayı amaçlayan bir ekip kurdu. Meta ve Amazon gibi sektörün büyük oyuncuları da Metaverse ve NFT ile ilgili projeleriyle pazara dahil oldu. Bunlara ek olarak oyun devi Square Enix ise kısa süre önce Web3 oyunlarına büyük miktarda yatırım yapacağını açıkladı.