Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Fiyat düşüşlerine rağmen NFT pazarının önü açık

NFT pazarı, zirve noktasından devamında yavaşlama evresine girdi, buna rağmen bu durum, sektörün çöktüğü anlamına gelmiyor.

DappRadar’ın çarşamba günü yzamanımladığı en yeni Sektör Raporu’na göre NFT sat sat hacimleri Mzamanıs zamanında 3,7 milyon birima ulaştı. Hacimler, nisan zamanına kıyasla yüzde 20 düşerken, hepsini kapsayan kripto varlıklarının zamanı piyasasında olduğu göz önünde bulundurulursa sektör faaliyetleri güçlü meselemunu koruyor.

DappRadar buna ek, Ether (ETH) gibi konumel tokenleriyle ölçüldüğü zaman pazar hacminin neredeyse o görecek şekilde düşmediğinin altını çizdi. En büyük NFT pazar konumi OpenSea, geçen ay ticaret hacminde 950 bin ETH üreterek nisan zamanına göre sadece yüzde 6,5 düştü. ABD birimı ile hesaplandığı zaman, OpenSea’nın aylık hacimleri yüzde 25 oranında aztopladı.

Bu arada Solana NFT’leri hepsini kapsayan pazarlarda 335 milyon birim hacim üreterek nisan zamanına kıyasla yüzde 13’lük bir artış gösterdi ve şimdiye görecek şekildeki en iyi işlem zamanını kaydetti.

NFT sat satları ve ticaret hacmi zirvelerinden düşerken, sektör faaliyeti sağlamlığını koruyor. Kaynak: DappRadar.

DappRadar raporunda buna ek Moonbirds ve Solana’nın Okay Bears gibi NFT koleksiyonlarının, sektörün mzamanıs zamanındaki güçlü performansında önemli rol oynadığına değinildi. Bu arada NFT koleksiyonu Goblintown, 22 Mzamanıs’ta start vertıldığından beri 31 milyon birimlık sat sat onayladı. Yüksek talep sebebiyle yazının yazıldığı esnada projenin taban fiyatı sıfırdan 6 ETH’ye oldu.

Diğer taraftan Bored Ape Yacht Club (BAYC) gibi blue-chip koleksiyonların değeri, alıcıların yeni tarz koleksiyonlara yönelmesiyle beraber keskin bir şekilde geriledi. DappRadar’a göre BAYC için taban fiyat, 150 ETH’den 93 ETH’ye düşerek mzamanıs zamanında yüzde 38 geriledi.

NFT’ler her ne görecek şekilde kripto piyasası oynaklığından etkilense de, sektör, güçlü bir niş oluşturuyor gibi görünüyor. CoinGecko’nun yakın zamanda paylaştığı bir rapora göre, NFT pazarının önümüzdeki iki yıl içinde yaklaşık 800 milyar birima ulaşması bekleniyor