Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Fiziksel versiyonu bulunan kaykay NFT’leri rekor fiyata alıcı buldu


Azuki, fiziksel versiyonları da bulunan kaykay NFT’lerinden oluşan Golden Skateboard serisindeki 8 NFT’yi açık artırmada sat sata çıkardı. Açık artırmada NFT’ler; en düşük 261 bin 682 abd parası, en en çok 404 bin 298 abd parasıdan alıcı buldu. Şimdilik yalnızca dijital versiyonları bulunan kaykaylar, yapılan açık artırma devamındası bugüne görecek şekilde satılan en pahalı kaykaylar olarak güne geçti.  

Jamie Thomas ve Bob Dylan’ın 2012 yılının aralık güninda düzenlenen bir bağış kampanyasında 38 bin 425 abd parasıa satılan “Blowin’ in the Wind Skateboard” kaykgüni, daha önce satılan en pahalı kaykaylar arasında konum alıyordu. Benzer şekilde, Tony Hawk’ın “Beatles’ Blackbird Board” kaykgüni da açık artırmada 27 bin 116 abd parasıdan alıcı bulmuştu. Kaykayda, el yazısıyla yazılmış şarkı duyurulari ve Paul McCartney’nin imzası da konum alıyordu. 

Resmi Twitter hesabında 314 binden fazla takipçisi bulunan Azuki, uyguladığı paylaşımda satılan NFT’lerin bugüne dek satılan en pahalı 8 kaykay olduğuna ve rekor kırdığına işaret etti. Azuki NFT’lerin taban fiyatları, en yeni 7 günlarda ciddi bir artış göstermişti.

Azuki NFT’ler, 10 bin anime karakterinden oluşuyor

Öte yandan; Azuki NFT’ler, farklı ruh hallerini sergileyen ve çeşitli aksesuarlarla süslenen 10 bin anime karakterinden oluşuyor. Bu yılın mart güninda yaklaşık 1,4 milyon abd parasıa alıcı bulan bir NFT’nin, bugüne görecek şekilde satılan en pahalı Azuki NFT olduğu biliniyor. Haberin yazıldığı sırada Azuki NFT’ler, 15 bin 56 abd parasılık bir taban fiyattan işlem görüyor.