Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Formula 1 takımı Haas’dan OpenSea ile NFT iş birliği


ABD merkezli Formula 1 takımı Haas, popüler NFT alım-satım platformu OpenSea ile yeni bir iş birliği onayladığını duyurdu. İş birliği kapsamında, OpenSea’nin Haas için bir NFT koleksiyonu oluşturacağı ifade edildi. Formula 1 Dünya Şampiyonası’nda yarışan tek ABD’li takım olan Haas, meseleya ilişkin konuşmasında “OpenSea Formula 1 takımı Haas’ın resmi NFT pazar konumi ortağı olarak markalı bir NFT koleksiyonu oluşturmak için takımla ve diğer iş birlikçilerle birlikte çalışacak” ifadelerine konum verdi.  

Takım öte yandan, iş birliğinin taraftar katılımını artırmzamanı hedeflediğine işaret etti. Anlaşmanın bir parçası olarak Haas’ın 2022 Formula 1 Dünya Şampiyonası’nda yarışmak için tasarladığı ve ürettiği VF-22 araçlarına Opensea logosunun da konumleştirileceği belirtildi. Haas yöneticisi Guenther Steiner, iş birliği ile ilgili değerlendirmesinde “NFT alanında doğru ortağı bulmzamanı bekliyorduk ve bunu tam olarak OpenSea ile bulduk” ifadelerini kullandı.  

Formula 1 endardrisinden birçok figür, yakın zamanda kripto devleri ile anlaşma onayladı

Öte yandan; en yeni yıllarda Formula 1 endardrisinin önde gelen pek çok figürü, kripto para endardrisi ile iş birlikleri gerçekleştirdi. 2021 yılının yaz aylarında Formula 1, kripto borsası Crypto.com ile birkaç milyon abd parasılık sponsorluk anlaşması imzaladı. 2022 yılının start verrında da Red Bull Racing takımı, kripto borsası Bybit ile anlaşma onayladı. Formula 1 öte yandan, ekim zamanı ortalarında ABD’de bir dizi kripto, NFT ve metaverse ürününü kapsayan sekiz ayrı ticari marka başvurusunda bulundu.