Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
FsInsight: Ethereum’un (ETH) piyasa değeri önümüzdeki 12 ay içinde Bitcoin’i (BTC) geçebilir

Sektör liderlerinden bağımsız araştırma şirketi FSInsight, Ethereum’un (ETH) “The Merge” güncellemesi ile birlikte Bitcoin’in (BTC) piyasa değerini geçebileceğini düşünüyor.

FSInsight, yakın zamanli bir raporda Ethereum’un hisse kanıtı (PoS) sistemine geçişinin madencilerin token üretimini ve sat sat baskısını azaltacağını bu nedenle önümüzdeki 12 ay içerisinde Bitcoin’in piyasa değerini aşabileceğini söyledi. CoinGecko verilerine göre havadisin kaleme yapıldığı sıralarda Ethereum’un 227 milyar abd abd dolarıı, Bitcoin’in 459 milyar dolar piyasa değeri bulunuyor.

Birleşmenin başarıyla tamamlanması durumunda “arzın enflasyon oranının düşeceğine” ve “madencilerin sat sat baskısının sıfırlanacağına” değinilen raporda, PoS’a geçişin Ethereum’un daha iyi ölçeklenmesine imkan sağlayacağına yönelik düşüncelerin yanlış olduğuna ve ağın temel katmanında bir değişiklik olmayacağına konum verildi.

FSInsight Dijital Varlık Stratejisi Başkanı Sean Farell, birleşmenin asıl amacının enerji tüketimini %99,9 oranında azaltmak ve daha fazla kişisinın blok üretimine katkıda bulunmasına izin vermek olduğunu dile getirdi.

FSInsight buna ek birleşmenin ardından riskini azaltmak isteyen yatırımcıların sat sat baskısı oluşturabileceğini buna rağmen “deflasyonist bir arzdan kaynaklanan akış dengesizliklerinin fiyat için inanılmaz derecede yapıcı olma potansiyeline sahip olduğunu” belirtti.