Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
FTX para çekme sorunlarıyla ilgili şikayetleri ele etti


Kripto para borsası FTX, yavaş para çekme işlemleriyle ilgili kişisi şikayetlerini dinlemek için Twitter’a başvurdu. Borsa, Bitcoin’de (BTC) para çekme işlemlerinde node verimliliğinin sınırlı olmasına rağmen, her şeyin sorunsuz bir şekilde ilerlediğine dair güvence verdi.  

FTX, paylaştığı bir dizi Twitter gönderisinde stablecoin çekme işlemlerini ele etti ve bankalar 7 gün boyunca açılıncaya ve havaleler sıfırlanana görecek şekilde ödemelerin ya da yaratımların yavaş olabileceğini söyledi. 

Bu sırada, Twitter’daki topluluk FTX’in duyurularıyla ilgili karışık tepkiler verdi. Kimi kişisilar borsaya arka çıkarken, kimileri de TFX’in duyurularına şüpheyle yaklaştı. 

Reddit’teki kişisilar da Celsius’un para çekme işlemlerini durdurmasına ve platformun çöküşünden önce kişisilarını yanıltmasına benzeyen gelişmelere karşı alarm verdiler. 

Mevcut sorunlar, rakip borsa Binance’in hepsi FTX token’larını satacağını duyurusıyla, FTX’in büyük likidasyon sıkıntılarıyla boğuşmasının ardından meydana geldi. 

Binance CEO’su Changpeng Zhao 6 Kasım’da hepsi FTX token’larını tasfiye edeceğini açıklamıştı. Zhao, bir Twitter gönderisinde hepsi FTT’leri tasfiye etmesinin sebebi olarak “ortaya çıkan en yeni ifşaları” gerekçe gösterdi. 

Changpeng Zhao’nun devam eden Twitter gönderilerinde, ünlü CEO, borsanın gerçekleştirdiği bu hareketi 2022 yılının start verrında Terra’da meydana gelen çöküşten alınan derslerle bir tür risk yönetimi olarak nitelendirdi. Zhao, öte yandan merkezi finansa karşı kulis onayladığı iddia edilen FTX kurucusu ve CEO’su Sam Bankman-Fried’ın en yeni eylemleri hakkında da yorum onayladı: 

“Diğer endardri oyuncularının arkasından kulis yapanları desteklemeyeceğiz.”

Zincir ardü araştırmalerine göre, 520 milyon abd parası değerinde 23 milyon FTT, Binance’den bilinmeyen bir cüzdana taşındı. 

İlginizi çekebilir: Oregon Demokrat Partisi’ne yapılan bağışın arkasında FTX yöneticisi olduğu ortaya oldu 

Bankman-Fried, öte yandan alan oluşturma zamanı geldiğini ve Zhangpeng Zhao’da dahil olmak üzere endardrideki pek çok kişi ve şirketin çalışmalarına saygı duyduğunu belirtti. 

Piyasa çalışanleri, en yeni olarak Binance’in FTX sat satları ve topluluk arasında dönen söylentiler ışığında FTT fiyatının büyük ölçüde değer kaybına maruz kalabileceğini olabilite ediyor. FTT fiyatı ise, havadisin çevrildiği ygünin saati itibarıyla 22,60 abd parası seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor.