Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
FTX ve Bybit, spot ETHW alım satımını işe koyulttı

Büyük kripto para borsaları FTX ve Bybit, Ethereum iş ispatı (PoW) tokenleri için spot ticaret işe koyultan ilk kripto alım satım platformları arasında konum alıyor.

Kripto borsaları, Ethereum blockchaini henüz iki ayrı ağa ayrılmamış olsa da, EthereumPoW (ETHW) tokenleri alım satımına işe koyulmak için acele ediyor.

CoinGecko’dan alınan verilere göre ETHW Fork IOU tokeni, şu anda küresel FTX borsası, FTX ABD platformu, Bybit, Gate.io ve MEXC Global’in de dahil olduğu beş borsada işlem görüyor.

Verilere göre FTX, ETHW ticaretinin yüzde 80’inden fazlasını yönetiyor ve bu miktarın, yazının yazıldığı esnada 24,7 milyon abd ABD parasıı olduğu olabilite ediliyor. Bybit ve MEXC Global, ETHW işlem hacimlerinin sırasıyla yüzde 10 ve yüzde 17,6’sını oluşturuyor.

Ethereum PoW Fork IOU Piyasaları. Kaynak: CoinGecko

Bybit borsası, Tether (USDT) stablecoin’e karşı ETHW ticaretini işe koyulttığını resmen duyurmak için perşembe günü ettiğı Twitter paylaşımında, “ETHW para yatırma ve çekme işlemleri yakında geliyor,” ifadelerini kullandı. ETHW/USD alım satım sayfası artık FTX web sitesinde de bulunuyor.

Ethereum blockchain hard fork’unun, bu perşembe günü erken saatlerde gerçekleşen Ethereum Merge olzamanından zaman en yenira gerçekleşmesi bekleniyor. Bazı topluluk üyeleri, madencilik tabanlı PoW Ethereum sürümünü desteklemeye devam etmeyi tercih ettiği için, fork’un zinciri Hisse İspatı (PoS) ve İş İspatı (PoW) olmak üzere ikiye zamanırması bekleniyor.

Daha önce de bildirildiği gibi hard fork’un, Merge’den zaman en yeniraki 24 saat içinde gerçekleşmesi bekleniyor.