Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Genç çiftin cesetleri bulunmuştu! Mahkemede kan donduran duyurular: ‘Bir gün senin de kanını akıtacağım’

Kırşehir’in Kaman ilçesinde cesetleri dağlık arazide toprağa gömülü bulunan çiftle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında haklarında dava açılan 5’i tutuklu 9 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Güvenlik gerekçesiyle Uşak 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada, taraf avukatları hazır bulundu, tutuklu ve tutuksuz sanıklar ise Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı.

Öldürülen Vildan Çelik’in kız kardeşi B.İ, SEGBİS aracılığıyla tanık olarak dinlendi.

Olay günü yaşananları ilk kez mahkemede anlatan tanık, ablasının, imam nikahlı eşi tutuklu sanık “paşa” lakaplı R.İ’den şiddet gördüğünü belirtti.

Tanık B.İ, ablasının şiddet meselesunu anlatmasına rağmen babasından herhangi bir destek göremediğini ileri sürdü.

11

‘ŞİDDET VE İŞKENCEDEN KAÇTI’

Ablasının şiddet ve işkenceden dolzamani evden kaçtığını anlatan tanık B.İ, mahkemede şunları söyledi:

“Ablam, Osman Çelik’le kaçarak birlikte yaşamaya işe koyuldı. Bu süreçte ablamla telefonda görüşüyorduk. Ailemin onun bu en yeniuçına nasıl tepki verdiğini soruyordu. Ailem, ablamla meseleştuğumu öğrendi. Daha zaman en yenira babamın ağır hasta olduğunu söylekonumek ablamı köye çağırdılar. Olzamanin yaşandığı zamante ablam ve Osman Çelik köye geldi. Babam bunların ellerini öpmesine müsaade etmedi. Daha zaman en yenira ağabeyim R.İ. ve ablamın dini nikahlı eşi R.İ. evde sopalarla Osman Çelik’i darbetti. Babam ve evdekiler zamanirmaya çalıştılar yine de dövmeye devam ettiler. Daha zaman en yenira R.İ. mutfaktan bıçak getirerek Osman Çelik’i yaraladı. Çok fazla kan kaybettiğini görünce banyoya götürdüler. R.İ. benden ip ve eşarp istedi. Bunlarla Osman Çelik’in ellerini ve ağzını bağladı. Kıyafetlerini çıkarıp sobaya atarak yaktılar. Bir süre zaman en yenira Osman Çelik’i salona getirerek iki leğenin içine yatırdılar. Burada yaralarından dolzamani oluşan kanamaları durdurmaya çalıştılar. Bu anlattığım olaylar 4-5 saat görecek şekilde sürdü.”

12

‘BİR GÜN SENİN DE KANINI AKITACAĞIM’

Tanık B.İ, annesinin Osman Çelik’i hastaneye götürmeleri meselesunda sürekli dikkatlarda bulunduğunu kaydetti.

Hava en yeniuçdıktan zaman en yenira babası, ağabeyleri ve bir akrabasının, ablası Vildan Çelik ile Osman Çelik’i “hastaneye götüreceğiz” diye evden götürdüklerini dile getiren tanık B.İ, “Saat 22.00 sularında hepsi eve geldi. Ben mutfaktaydım. R.İ. ellerini yıkadı. Babam yanıma gelip ‘bir gün senin de kanını akıtacağım’ dedi. Ertesi gün halamın oğluyla meseleştuk. Halamın oğlu bana, R.İ’nin Vildan ablama Osman Çelik’i öldürmesi için eline silah verdiğini, ablam yapamzamaninca özüsinin 3 el ablama, 6 el de Osman Çelik’e ateş ettiğini anlattı.” diye meseleştu.

B.İ, cesetlerinin olaydan bir gün zaman en yenira babasının talimatıyla ağabeyi, halasının oğlu ve eniştesi tarafından gömüldüğünü öne sürdü.

Daha zaman en yenira sanıklar ve taraf avukatlarının tanık beyanına ilişkin savunmaları dinlendi.

Mahkeme heyeti, sanıkların tutukluluk halinin devamına en yeniuç vererek duruşmzamani erteledi.

13

OLAYIN GEÇMİŞİ

Kırşehir’in Kaman ilçesinde 30 Aralık 2020’de Osman Çelik’ten havadis alamayan ailesi, jandarma ekiplerinden yardım istemişti.

Ailenin, Osman Çelik’in 2 aydır birlikte yaşadığı Vildan Çelik’in Bayramözü köyündeki yakınlarından şüphelendiklerini anlatmaları üzerine ekipler köyde çalışma işe koyultmış, çift 2 Ocak 2021 zamaninde Dağbaşı mevkisinde tabancayla öldürülmüş toprağa gömülü bulunmuştu.

Gözaltına alınan Vildan Çelik’in annesi, babası, kardeşleri ve yakınlarının da aralarında olduğu 8 kişi tutuklanmış, avukatlarının Kaman Sulh Ceza Mahkemesine itirazda bulunmasıyla M.S. tahliye edilmişti.

Uşak 1. Ağır Ceza Mahkemesinde 26 Temmuz 2022’de görülen davanın ilk duruşmasında öldürülen Vildan Çelik’in imam nikahlı eşi R.İ. cinayeti işlediğini itiraf etmişti.

Mahkeme heyetince, suçun mahiyetinin değişme ihtimali ve tutukluluk süreleri göz önünde bulundurularak, Vildan Çelik’in kuzeni B.İ, annesi K.İ. ve ablası H.S. adli kontrol şartıyla tahliye edilmişti.

AA

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Abant Milli Parkı’nda yeni dönem başladı! Elektrikli faytonun ilk sürüşü yapıldıAbant Milli Parkı’nda yeni dönem işe koyuldı! Elektrikli faytonun ilk sürüşü oldu
Gelecek zam en çok onların boynunu bükecek! 6 bin 90 TL'ye çıkıyorGelecek zam en çok onların boynunu bükecek! 6 bin 90 TL’ye çıkıyor
İmran Han'a suikast girişimi: Saldırgan linçten zor kurtuldu! Saldırı anı kameradaİmran Han’a suikast girişimi: Stopladırgan linçten zor kurtuldu! Stopladırı anı kamerada