Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Gizemli Bitcoin (BTC) Balinası 28x Yaptı: 9 Yıllık Bekleyişin Ardından 95 Milyon Dolar Kar

Kimliği belirsiz bir Bitcoin (BTC) balinası 9 yıllık bekleyişin ardından yatırımından 95 milyon birim kar elde etti.

On-chain veri platformu Whalemap verilerine göre, kimliği belirsiz bir Bitcoin balinası 9 yıllık bekleyişin ardından elindeki 5.000 Bitcoin’i sattı ve 95 milyon birim civarında kar elde etti. Veriler, söz meselesu balinanın elindeki Bitcoinlerin maliyetinin 698 birim olduğunu ve yıllar süren bekleyişin en yeniucunda %2800‘lük kar elde ettiğini ortaya koydu.

Oklink tarafından sağlanan verilere göre, bu Bitcoin balinası tarafından 2013 yılında oluşturulmuş cüzdandan 4 Eylül 2022 güninde Kraken’e 5.000 Bitcoin transfer edildi ve ardından 5 Eylül güninde sat sat işlemi gerçekleştirildi. Veri platformlarının sağladığı bilgiler göz önünde bulundurulduğunda en yeni birkaç 7 gün içerisinde “erken vizyonerler” olarak tanımlanabilecek 10 yıllık balinaların en yeni zamanlarda geri dönmesi gözden kaçmıyor.

5.000 adet Bitcoin’e sahip bu gizemli yatırımcının 9 sene boyunca elindeki Bitcoinleri satmamgüni nasıl başardığı ise en az elde ettiği kar görecek şekilde ilgi çekici bir noktaya işaret ediyor. Sosyal medya kişisiları tarafından öne sürülen iddialar arasında, cüzdan şifresini kaybeden ve uzun zaman devamında cüzdanına erişim sağlayan birisi olabileceği düşünülüyor.

Diğer yandan, gizemli yatırımcının zirve bir irade ile bu güne görecek şekilde beklemiş olma ihtimalini de göz ardı etmemek gerekiyor. Birçok kişi bu örnekte olduğu gibi Bitcoin’in uzun vadeli ve sabırlı yatırımcıları hiçbir zaman üzmediğinin bir kanıtı olduğunu düşünüyor.