Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Gizlilik odaklı protokol Elusiv, 3,5 milyon abd ABD parasıı yatırım etti


Sıfır bilgi (ZK) gizlilik protokolü Elusiv, çekirdek yatırım turunda 3,5 milyon abd ABD parasıı yatırım etti.

Cointelegraph Türkiye ile 3 Kasım’da paylaşılan basın bültenine göre, yatırım turunu LongHash Ventures ve Staking Facilities Ventures yönetti. Finansman turuna Jump Crypto, NGC Ventures, Big Brain Holdings, Anagram, Cogitent Ventures, Equilibrium, Marin Ventures, Token Ventures, Moonrock Capital, Monke Ventures ve SolanaFM gibi şirketler, buna ek olarak Solana, Zeta, Notify, Solflare ve UXD Protocol’ün kurucuları gibi melek yatırımcılar katıldı.

Elusiv, taze sermaye ile geliştirici ekibini büyütmeyi, güvenlik denetimlerine finansman sağlamzamanı ve çözümlerini diğer blockchain ağlarına götürmeyi hedefliyor.

Gizlilik odaklı protokol, hem tüketiciler hem de satıcılar için düzenlemelere uygun fakat gizliliği de koruyan kripto işlemleri yapmzamanı mümkün kılan çözümler sunuyor.

Elusiv Kurucu Ortağı Yannik Schrade, protokolün “özgürlüğün bir gereği olan gizlilik” ve düzenlemeler arasında kurduğu dengeyi şöyle açıkladı:

“Finansal gizlilik, bireysel özgürlük için bir gerekliliktir. Öte yandan, gizliliği koruyan teknolojileri kabul etmek ve benimsemek de düzenlemelere uyabilmeyi gerektiriyor. ZK ve yeni merkeziyetsiz teknolojiler, gizlilik ve düzenlemelere uygunluğun bir araya gelemeyeceği fikrini aşmamızı ve bunun konumine gizlilik ve uygunluk arasında yeni bir tür ortaklık kurmamızı sağlıyor.”