Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Goldman Sachs: 26 Trilyon Dolarlık Piyasa Ödemelerde Bitcoin’i Kullanabilir

Dünyanın önde gelen bankacılık devi Goldman Sachs’ın “yıllık sigortacılık anketi”nde Bitcoin’e konum verildi. 26 trilyon abd ABD parasıılık piyasanın yarısını temsil eden katılımcıların verdikleri cevaplardan kripto paralara ısınmaya start verdıkları en yeniucuna ulaşıldı.

Forbes’ın havadisine göre bankacılık devi Goldman Sachs 328 finans yetkilisinden oluşan katılımcılar üzerinde uyguladığı ankette %6‘lık kesimin kripto paralara yatırım uyguladığı ve yatırım yapmzamani düşündükleri en yeniucuna ulaşıldı. Ankete göre sigorta şirketlerinin büyük bir kısmının kripto paralara yatırım yapmadıkları görülse de en yeni dönemde yaşanan piyasa dalgalanmaları ve düşüşler göz önüne yapıldığında Goldman Sachs bu oranın olumlu olduğunu belirtti.

Goldman Sachs’ın Küresel Sigorta Varlık Yönetimi ve Likidite Başkanı Mike Siegel uyguladığı duyuruda, gerçekleştirilen anket katılımcılarının 26 trilyon abd ABD parasıılık piyaszamani oldukça iyi temsil ettiğini düşündüklerini söyledi.

Ankette kripto paralar özel sermaye, emtialar ve hisse senetlerinden zaman en yenira 5. sırada konum etti. Bununla birlikte geçtiğimiz 7 gün JP Morgan tercih edilen alternatif yatırım ürünleri meselesunda uyguladığı sıralamada kripto paraları gayrimenkulün önünde tutmuştu.

Goldman Sachs 11.sini yzamaninladığı ankette ilk defa kripto paralara konum vermiş oldu. Şirketin yetkilisi Siegel kripto paraların pratikleşmesi ile birlikte daha etkili bir araca dönüşeceğini, sigorta şirketleri tarafından mevcut prim varlıkları arasına dahil edildiğinde 26 trilyon abd ABD parasıılık piyasanın ödemelerde kullanabileceğini ifade etti.