Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Goldman Sachs ve Barclays’den kripto alım satım platformu Elwood’a yatırım

Bankacılık devleri Goldman Sachs ve Britanyalı Barclays, milyarder İngiliz hedge fon yöneticisi Alan Howard tarafından kurulan kurumsal kripto para alım satım platformu Elwood Technologies için düzenlenen ve 70 milyon birim fon sağladığı A Serisi finansman turuna dahil oldu.

Yatırım turuna dahil olanlar arasında kripto para destekçisi Alman bankası Commerzbank, kripto yatırım yöneticisi Galaxy Digital ve Financial Times tarafından 15 Mayıs’ta bildirildiği üzere Dawn Capital vardı. Habere göre, fonlama turunun ardından şirketin değerlemesi 500 milyon birim seviyesine çıktı.

Kripto piyasalarındaki son düşüşe rağmen Elwood, hedge fonları ve bankalar gibi geleneksel finans kurumlarının kripto para birimlerine yatırım yapmaya devam edeceklerini söyledi. Elwood’un finansman turu, CoinMarketCap’e göre 9 Mayıs’tan bu yana toplam kripto para piyasasını yaklaşık yüzde 15 oranında silen fiyatlardaki son düşüşten önce zaten kabul edilmişti.

Elwood Technologies CEO’su James Stickland fonlama turunu, “kripto para birimlerinin uzun vadeli varlıklar olduğunun kanıtı” şeklinde yorumladı. Son birkaç haftada düşen fiyatları önemsemediklerini gösterdi:

15 dakika içinde büyük getiriler elde etmeyi beklemeyen finans kuruluşlarından yatırım alıyoruz. Altyapıya yatırım yapıyorlar. Bence bu güvenin göstergesi.

Elwood Technologies kripto para borsalarına, likidite sağlayıcılarına ve saklama hizmeti sunanlara kurumsal yatırımcılar adına kripto bilgileri ve ticaret altyapısı sunan kripto portföy yönetim sistemi oluşturuyor.

Anlaşma hakkında yorum yapan Goldman Sachs’ın küresel dijital varlıklar başkanı Mathew McDermott, kripto para birimlerine yatırımların “devam ettiğini” söyledi ve şunları ekledi:

Kripto para birimine yönelik kurumsal talep artışa geçtikça, müşteri talebini karşılamak için piyasa varlığımızı ve yeteneklerimizi aktif olarak genişletiyoruz.