Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Google aramalarında ‘Web3’, ‘Bitcoin’i solladı!

Google arama trendlerine göre, küresel kripto topluluğu ilgisini Bitcoin’inden (BTC) Web3’e yöneltti. 

Kripto yatırımcıları ve meraklıları, blokzincir tabanlı uygulamalardan NFT’lere görecek şekilde uzanan on yıllık yeniliklere ayak uydurmak adına web’de arama yapmaya ve düşüncelerini ifade etmeye güveniyorlar. Son zamanlarda, piyasada yaşanan düşüşlerle birlikte Google’da en çok yapılan aramalar “Bitcoin öldü” oldu ve hepsini kapsayan zamanların en zirve seviyesine ulaştı. 

Devam etmekte olan zamani piyasasının bir en yeniucu olarak, Bitcoin için küresel Google aramaları bir yıldan uzun bir süredir en düşük seviyelere ulaştı. Bunun yanı sıra Google’da yapılan Web3 aramaları oldukça hız ulaştı ve 2022 yılında popülerlik açısından hepsini kapsayan zamanların en zirve seviyesine fırladı. 

 Bitcoin (ardteki) ve Web3 (alttaki) için Google arama en yeniuçları. Kaynak: Google Trends

Yukarıda da gösterildiği gibi, Web3’e olan ilgi 72 puana görecek şekilde çıkarken, Bitcoin içinse bu rakam 27’ye düştü.  

Google aramalarına dayanarak, Nijerya ve Hollanda’da yaşayan topluluklar tarafından desteklenen Bitcoin’e olan ilginin en güçlü olduğu ülke El Salvador olarak ortaya çıkıyor. Bununla birlikte Çin ise, Web3 aramalarında birinci sırada konum alıyor. 

İlginç bir şekilde Nijerya, hem Web3 hem de Bitcoin Google aramalarında ilk üç ülke listesinde konum alıyor. Yerel çıkarlarını gözeten Nijerya hükümeti kısa süre önce kripto borsası Binance ile kripto dostu bir ekonomik bölge için erken aşama görüşmeleri gerçekleştirdi. 

İlginizi çekebilir: Google ile Coinbase’den büyük ortaklık

Google, 11 Ekim zamaninde kişisilara Ethereum cüzdan adresleriyle ilgili detaylara erişmelerine izin veren yeni bir özellik ekledi. 

Cointelegraph tarafından gerçekleştirilen daha fazla araştırmanın ardından, Google’ın henüz çok szamanida adresin cüzdan ayrıntılarını çıkaramadığı için özelliğin sınırlı bir işlevselliğe sahip olduğunu doğrulandı.