Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Google Cloud, özü node hizmetini kullanıma sundu


Google’ın bulut bilişim platformu Google Cloud, Web3 geliştiricileri için Ethereum destekli bir ‘node’ hizmetini kullanıma sunduğunu duyurdu. “Blokzincir Node Motoru” isimli hizmetin, geliştiricilerin yeni bir ‘node’ dağıtırken Google Cloud’dan faydalanmasına olanak tanıyacağı ifade edildi. Hizmetin, süreci geliştiriciler için çok daha kolay, çok daha hızlı ve çok daha güvenli hale getireceğinin de altı çizildi.  

Aktarılan detaylara göre; Google Cloud Blokzincir Node Motoru, geliştiriciler için ‘node’ları takip edecek ve ortaya çıkabilecek olası sorunları ele alacak. Hizmetin ele alacağı iki ana zorluk, ‘node’ları kullanıma sunmak için geçen süre ve ‘node’ları çalışır durumda tutmak için gereken çaba olacak. Bu sorunları ortadan ktopladırmgüni hedefleyen Blokzincir Node Motoru, geliştiricilerin ‘node’larının konumleştirileceği konum ile ilgili tam kontrole sahip olmasına da olanak tanıyacak.  

Ethereum, Google Cloud Blokzincir Node Motoru tarafından desteklenen ilk ağ olacak

Öte yandan; dünyanın en çok kullanılan ağlarından biri olan Ethereum, Google Cloud Blokzincir Node Motoru tarafından desteklenen ilk blokzincir olacak. Google’a göre Ethereum, hizmeti kullanıma açarken teknoloji devine mükemmel bir start verngıç noktası sunacak.