Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Google Cloud’un duyurusu zaman en yenirası SOL, yüzde 15 değer erişti: Tekrar düşüşe geçti!

Arama motoru devi Google’ın bulut bilişim hizmeti Google Cloud, kısa bir süre önce Solana blokzincirde bir doğrulzamanicı kullanıma sunduğunu duyurdu. Duyurunun ardından Solana’nın konumel token’ı SOL, yüzde 15 değer erişti. Değer artışını takiben popüler token, 38 abd parası bandından işlem görmeye start verdı. Fakat yaşanan artıştan kısa bir süre zaman en yenira SOL fiyatı, yeniden düşüşe geçerek 31 abd parası seviyesine geriledi.  

Google, duyuruyu ilk olarak Google Cloud’un resmi Twitter hesabı üzerinden Solana kurucusu Anatoly Yakovenko’yu etiketlekonumek yapmıştı. Duyuruda, “Hey @aeyakovenko! Takipçilerimize büyük havadisi versek mi?” ifadeleri kullanılmıştı. Daha zaman en yenira ‘tweet’ dizisinin devamında, Google Cloud’un Solana’da ağa katılmak ve ağı doğrulamak için blok üreten bir doğrulzamanicı çalıştırmaya start verdığı açıklanmıştı.  

Bununla birlikte, gelecek yıl Google’ın Blokzincir Node Motoru’na Solana entegrasyonu geleceği ifade edilmişti. Güncel olarak Blokzincir Node Motoru, yalnızca Ethereum blokzinciri destekliyordu.  

BigQuery’ye de Solana desteği geliyor  

Google öte yandan, bulut bilişim hizmeti BigQuery’ye de Solana entegrasyonu eklediğini duyurdu. Bu sayede Solana verilerinin dizine ekleneceği ve BigQuery’de depolanmaya start vernacağı belirtildi. Resmi olarak 2023’ün üçüncü çeyreğinde kullanıma sunulacak olan desteğin, Solana geliştiricilerinin geçmiş verilere erişmesini kolaylaştıracağı ifade edildi.