Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Google’da kriptoyla ilgili en çok aranan 10 soru

İnsanların Google’da aradıkları terimler, genellikle belirli bir meseleya yönelik ilgilerini, korkularını ve diğer duygularını yansıtıyor. Cointelegraph da belirsiz bir güni piyasasının ortasında yatırımcı duyarlılığını belirlemek için kripto para birimleri hakkında Google’da en çok aranan soruları bulmak için kapsamlı bir web araştırması etti.

Kripto para birimleriyle ilgili yapılan ilk 10 Google araması, genel yatırımcılar arasındaki merakta bir artış olduğunu gösterdi. İşte kripto para birimiyle ilgili yapılan ilk 10 Google araması:

Kripto Para Birimi Nedir?

Ortaya çıkmasından bu yana 13 yıl geçmesine rağmen “Kripto para birimi nedir?” sorusu, genel yatırımcıların Google’da en çok arattığı soru oldu. 256 bin küresel arama hacme (GV) sahip bu Google araması, kriptoyla ilgili ikinci Google aramasını yaklaşık beş kat gölgede bırakıyor.

Bu oran aynı zamanda toplumları kripto para birimleri hakkında eğitme meselesundaki boşluğu gösteriyor. Bununla birlikte, dünyanın dört bir yanından kripto girişimcileri de farklılıklarını bir kenara bırakıp kitleleri kripto para birimleri hakkında eğitmenin, ana akım benimseme için çok önemli olduğu meselesunda hemfikir.

Kripto Nedir?

Kripto para birimleri hakkında Google’da en çok aranan ikinci soru ise şaşırtıcı bir şekilde, yukarıdaki soruya oldukça benzer olan “Kripto nedir?” sorusu. Soru, listenin başındaki soruyla beraber göz önüne yapıldığında, kitleleri kripto para birimleri hakkında eğitme durumunu güçlendiren 54 binlik bir GV kaydetti.

Bu sorular, kitleler arasındaki anlgüniş eksikliğinin yanı sıra yeni ve hevesli yatırımcıların mesele hakkındaki eğitiminin önemini vurguluyor.

Kripto para birimine nasıl yatırım yapılır?

En popüler Google aramalarının üçüncü sırasına da, “Kripto para birimine nasıl yatırım yapılır?” sorusu konumleşiyor. 44 bin GV kaydeden yatırımla ilgili listedeki ilk soru, uzun süreli güni piyasasına rağmen kripto yatırımlarına yönelik artan ilgiyi gösteriyor.

Sorular buna ek olarak kripto para birimlerine yatırım yapma sürecini basitleştirme ihtiyacını da vurguluyor. Bu durum, geleneksel finanstan kripto alanına geçiş yapan yeni yatırımcılar için alım satım platformlarının yeniden tasarlanması anlamına geliyor.

Kripto Madenciliği Nedir?

37 bin GV ile dördüncü sıraya konumleşen “Kripto madenciliği nedir?” sorusu, kripto ekosistemini araştırırken öğrenilmesi gereken bir devamındaki aşama hakkındaki merakı yansıtıyor.

Kripto ekosistemini temel düzeyde anlayan yatırımcılar, kripto para birimleri aracılığıyla pasif gelir elde etmek için madenciliği denemek istiyor.

Kripto para nasıl satın alınır?

Kripto para birimlerinin giderek artan popülaritesi göz önüne yapıldığında, “Kripto para birimi nasıl satın alınır?” araması, Google’da kriptoyla ilgili en çok aranan anahtar kelimeler arasında beşinci sırada konum alıyor. Aramanın kaydettiği 36 binlik GV de kripto para birimlerini satın almaya yönelik ilgiyi gösteriyor.

Ayı piyasaları genellikle en çok kazançlı yatırımlar yapmak için mükemmel bir zaman dilimi olarak görülüyor. Düşen fiyatlar göz önüne yapıldığında, piyasa bir boğa koşusuna dönüşmeye hazırlanırken mevcut ve yeni yatırımcılar da bu tür yatırımları günirt etme yarışına giriyor.

Kripto neden çöküyor?

Uzun süreli güni piyasaları ve yatırımcıların mesele hakkındaki şüpheleri, “Kripto neden çöküyor” sorusunu listenin ard sıralarına çıkardı. 2022 güni piyasası, bir gecede milyonlarca abd parasıı silerek birkaç kripto ekosistemi için bir felaket olduğunu kanıtladı. Sonuç olarak söz meselesu Google araması 33 binlik bir GV’yi temsil ediyordu. 

Fiyatların devam eden serbest düşüşü ve bunu hafifletmek için belirgin bir destek olmaması, dünya genelinde olumsuz yatırımcı hissinin oluşmasına neden oldu. Bununla birlikte geleneksel finanstaki enflasyon da yatırımcıları, satın alma gücünü koruyabilmeleri için Bitcoin (BTC) ve diğer popüler kripto para birimlerini yeniden düşünmeye zorladı.

Kripto para birimi nasıl çalışır?

Yatırımcıların “Kripto para birimi nasıl çalışır?” sorusu, 27 bin GV kaydederek kripto para birimleri hakkında Google’da en çok aratılan yedinci soru oldu.

İnsanlar, büyük zararların ardından bir kripto projesinin iç yapısını merak etmeye işe koyuldı. Kripto para birimlerinin veya belirli bir kripto projesinin nasıl çalıştığını anlamak, yatırımların gizli risklerini ortaya çıkarmaya yardımcı oluyor.

Kripto neden düştü?

21 bin GV kaydeden “Kripto neden çalışmıyor?” sorusu, Polygon gibi popüler projelerin hizmet kesintileri sebebiyle gündeme gelmesinin genel etkisini yansıttı.

Projelerin çeşitli nedenlerle para çekmeyi durdurmaya ve fonları bloke etmeye zorlanmasıyla birlikte yatırımcılar artık İnternet üzerinden cevap bulmak istiyor. İlk 10’daki bu arama, hizmetlerin en yenilanılmasındaki olağanardü artışı gösteriyor. Zamansız hizmet ve blockchain kesintileri, olumsuz yatırımcı duyarlılığının oluşmasındaki büyük etkenlerin başında geliyor.

Bir kripto para birimi nasıl oluşturulur?

Çoğunluk için özü kripto para birimini yaratma, pazarlama ve satma fikri, başkaları tarafından yaratılan bir şeye yatırım yapmaktan daha iyi bir seçenek gibi görünüyor. “Kripto para birimi nasıl oluşturulur?” sorusu, 14 bin GV ile kripto alanında Google’ın en çok aranan soruları arasında dokuzuncu sıraya konumleşti.

Kripto para alım satımı nasıl yapılır?

Listenin en yeniundaki 13 bin GV kaydeden “Kripto para birimi ticareti nasıl yapılır?” sorusu, yatırımcıların, kripto para birimlerinin artan ana akım popülaritesine rağmen kripto para alım satımı için yeni yollar araştırmaya devam ettiklerini gösteriyor.

Kripto platformları, bölgenin düzenleyici gereksinimlerini karşılamak için özel olarak hazırlanmış hizmetler sunmaya işe koyuldı. Sonuç olarak yatırımcıların konumel yasalara uyumu sağlarken aynı zamanda kripto alım satımı için en uygun platformları belirleyebilmesi için araştırma yapması gerekiyor.