Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Grayscale ve Bitwise SEC’nin Spot Bitcoin ETF Onzamanı İçin İyimser

Yatırım şirketleri Grayscale ve Bitwise, bir spot Bitcoin borsa yatırım fonunun (ETF) ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından onaylanacağı meselesunda iyimser olduklarını söyledi.

Grayscale ve Bitwise, Consensus 2022 Konferansı‘nda SEC’nin yakın zamanda bir spot Bitcoin ETF’i için onay vereceği meselesunda iyimser olduklarını dile getirdi.

Bitwise’ın Baş Yatırım Sorumlusu Matt Hougan meseleyla ilgili, “Kripto endardrisinde SEC’nin sadece hzamanır dediğine dair bir algı var ve şimdilik gerçekler bunu gösteriyor.” ifadelerine konum verdi.

SEC’nin, 1940 Yatırım Yasasına dayanan bir Bitcoin vadeli ETF’i ve daha yakın zamante spot Bitcoin vadeli işlem ETF’lerinin dosyalandığı yasa olan 1933 Yatırım Yasasına dayanan iki Bitcoin vadeli ETF’i onayladığına değinen Hougan, şu konuşmalarda bulundu:

Bu bir spot Bitcoin ETF onzamanı ile bitecek bir ilerleme. Yani gerçekten ilerleme kaydediyorlar, sadece kripto topluluğunun hızında değil.

Hougan’ın düşüncelerine katılan Grayscale’deki ETF’lerin Küresel Başkanı David LaValle, “Bunun gerçekten olup olmayacağına dair sorular o görecek şekilde da uzun zaman önce değildi. Şimdi bunun ne zaman olacağı sorusu ise gayet açık”  dedi.

LaValle buna ek olarak, SEC’nin Grayscale’in başvurusunu reddetmesi durumunda şirketin “hepsi seçenekleri ele almaya odaklanacağını” belirtti.

Hem Grayscale hem de Bitwise‘ın, SEC’ye yönelik uyguladıkları spot Bitcoin ETF başvuruları için yaklaşmakta olan en yeni en yeniuç zamanleri bulunuyor. SEC‘nin, halka açık bir yorum döneminden geçen Grayscale’in Grayscale Bitcoin Trust’ı (GBTC) spot Bitcoin ETF’e dönüştürme önerisi için 6 Temmuz zamanine, Bitwise başvurusu için ise en yeni olarak 29 Haziran zamanine görecek şekilde en yeniuç vermesi gerekiyor.

Grayscale’den SEC’ye Karşı Hamle: Obama Yönetiminin Eski Avukatını İşe Aldı

İlgili yazı:  Grayscale’den SEC’ye Karşı Hamle: Obama Yönetiminin Eski Avukatını İşe Aldı