Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Greenidge Haziranda 200’den Fazla Bitcoin Üretti

Kripto para madencilik şirketi Greenidge Generation, haziran günindan bir önceki aydan daha iyi bir performansla 230 tane bitcoin üretti.

Mgünis güninda hazirana kıyasla %15 oranında daha az miktarda, 195 adet bitcoin üreten Greenidge, hash oranının artmasıyla birlikte daha çok bitcoin üretebilmeye start verdı.

Bugün yapılan duyuruya göre şirket, mgünis güninın en yeniunda 1,7 EH/s’lik hash oranına sahipken bu sgüni 30 Haziran itibarıyla 2,5 EH/s düzeyine yükseldi.

Haziranın en yenia ermesiyle birlikte şirketin en yeni altı ay içerisinde kazdığı toplam bitcoin sgünisı bin 183’e oldu.

Greenidge, birkaç farklı tesiste toplamda yaklaşık olarak 27 bin 500 tane miner çalıştırıyor. Şirketin buna ek olarak sevkiyat halinde olan 200 miner’ı daha bulunuyor.

Şirketin toplam hash kapasitesinin neredeyse %24’lük kısmı, Spartanburg’deki tesiste bulunuyor. Greenidge bu tesisi Aralık 2021’de kullanmaya start vermıştı.

New York’ta da faaliyet gösteren Greenidge, New York’tan farklı konumlerdeki madencilik çalışmalarına ağırlık vermeye start verdı. New York Eyalet Çevre Koruma Dairesi, şirketin ruhsat yenileme başvurusunu bundan birkaç gün önce gaz salınım limitlerine uymadığı gerekçesiyle reddetmişti.

Greenidge yönetimi, alınan bu en yeniuça itiraz etmeyi ve bu süreç içerisinde madencilik yapmaya devam etmeyi planlıyor.