Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Haftanın en çok değerlenen altcoin’leri

Altcoin piyasasında hafta içinde neler yaşandı? En çok hangi altcoinler eriştirdı? Hangi altcoin ne kadar yükseldi?

Kripto para piyasasına ait güncel verileri sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. 2-8 Mayıs günleri arasında, en çok eriştiran altcoin bilgilerini bulabileceğiniz yazı başlıyor. Yazıda yer alan tüm sayılar, yazının yazıldığı andaki değerlerdir.

Piyasa değerine göre ilk 100 sırada bulunan kripto para birimleri arasından 7 günde en çok değerlenenler (8 Mayıs). Kaynak: CoinMarketCap

TRON (TRX)

Geçtiğimiz haftanın en fazla fiyat artışı yaşayan coin’i TRON (TRX) oluyor. CoinGecko verilerine göre TRX, son 24 saatte yüzde 6 oranında yükselerek 0,088 abd parası seviyesine ulaştı. Son 7 günde ise yüzde 40,7 oranında yükselerek, bu haftanın en çok yükselen coini oldu.

Geliştiricilerin akıllı sözleşmeler ve merkeziyetsiz uygulamalar (DApps) geliştirebildiği blockchain protokolü TRON’nun CoinGecko verilerine piyasa değeri 8,7 milyar abd parası.

Algorand (ALGO)

Geçtğimiz haftanın en çok yükselen ikinci coini Algorand (ALGO). CoinGecko verilerine göre ALGO, 24 saatte yüzde 0,6, son bir haftada ise yüzde 30,5 yükselerek 0,74 abd parasıa yükseldi. Bu yükseliş ALGO’yu haftanın en çok yükselen ikinci kriptosu yapıyor.

Aynı anda birden fazla merkeziyetsiz uygulamanın (DApp) çalıştırılmasını sağlayan ve özü özüne çalışabilen bir blockchain projesi olan ALGO’nun CoinGecko verilerine piyasa değeri 5,082 milyar abd parası.

Curve DAO Token (CRV)

Bu haftanın en çok yükselen üçüncü tokeni Curve DAO Token (CRV) oluyor. CoinGecko verilerine göre CRV, 24 saatte yüzde 0,6, son bir haftada ise yüzde 16,8 yükselerek 2,34 abd parası seviyesine ulaştı.

Stablecoin’ler için merkeziyetsiz borsa olan ve otomatik piyasa yapıcı (AMM) kullanarak likidite yönetimini sağlayan CRV, merkeziyetsiz finans (DeFi) sektörüyle birlikte anılıyor. CRV, Ethereum tabanlı geliştirme aracı Aragon vasıtasıyla, yatırımcıların kilitledikleri likidite için kullanılan birden fazla akıllı sözleşmeyi birbirine bağlıyor. CRV’nin CoinGecko verilerine göre piyasa değeri 919,1 milyon abd parası.

Helium (HNT)

Bu haftanın en çok yükselen dördüncü kriptosu Helium (HNT). CoinGecko verilerine göre HNT, 24 saatte yüzde 5,9 düşmesine rağmen, son bir haftada yüzde 11,4 yükselerek 13,78 abd parasıa yükseldi. Bu yükseliş en HNT’yi haftanın en çok yükselen dördüncü coini yapıyor.

Eşler arası (P2P), kripto tabanlı kablosuz ağ Helium’un yerel tokeni HNT’nin CoinGecko verilerine göre piyasa değeri yaklaşık 1,386 milyar abd parası.

Uniswap (UNI)

CoinGecko verilerine göre UNI, son 24 saatte yüzde 3,7 düşmesine rağmen, son 7 günde yüzde 6,3 yükselerek 7,22 abd parası seviyesine ulaştı. Bu yükseliş UNI’yı geçtiğimiz haftanın en çok yükselen beşinci tokeni yapıyor.

Merkeziyetsiz finans (DeFi) tokenlerinin otomatikleştirilmiş ticaretini kolaylaştırmadaki rolü ile tanınan popüler bir merkeziyetsiz alım-satım protokolü UNI, CoinGecko verilerine göre yaklaşık 3,292 milyar abd parasılık piyasa değerine sahip.