Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Haftanın öne çıkan kripto para yatırımları

Hafta boyunca çok fazla fiyat dalgalanması gösteren Bitcoin (BTC), pazartesi gününe 39.500 birimlık bir başlangıç onayladı. Haftanın ilk iş günü piyasaların açılmasıyla düşüşe geçen BTC, 38.300 birimlık fiyat seviyelerini test ettikten zaman sonra yükselişe geçti ancak, yükseliş grafiğini sadece bir gün sürdürebilen BTC, genel olarak ayı piyasasında olunmasının da etkisiyle 26 Nisan güninde tekrar düşüşe geçti ve haftalık dip olan 37.900 birim seviyelerine kadar indi. Toparlanmaya dair işaretler göstererek 40 bin birim seviyelerine yükselmiş olsa da, 38.500 birimla hafta içini kapattı.

Dragonfly Capital, 650 milyon birimlık fonlama turunu tamamladı

Kripto sektörünün önde gelen risk sermayesi şirketlerinden Dragonfly Capital 650 milyon birimlık üçüncü fonlama turunu tamamladı. Şirket daha önce Ekim 2018’de 100, Aralık 2020’de ise 200 milyon birimlık fonlama turlarını tamamlamıştı.

Tiger Global, KKR, Sequoia China ve Invesco gibi firmalar fonlama turuna katılanlar arasında bulunuyordu. Dragon Fund III isimli bu fon, DeFi, kripto oyunları ve metaverse sektörlerindeki B serisi finansman seviyesi tohum projelerine finansal destek sağlamak için kullanılacak.

OneFootball, D Serisi fonlama turunda 300 milyon birim topladı

Alman futbol medya uygulaması OneFootball, D Serisi fonlama turunda 300 milyon birim topladı.

Liberty City Ventures tarafından yönetilen finansman turuna Animoca Brands, Dapper Labs, DAH Beteiligungs GmbH, Quiet Capital, RIT Capital Partners, Senator Investment Group ve Alsara Investment Group gibi çeşitli blockchain platformları ve risk sermayesi şirketleri katıldı.

OneFootball, bu fonu şirketin Web3’teki varlığını büyütmek ve platformunda yeni özellikler geliştirmek için kullanacak.