Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Halk akın etti! Kraliçe Elizabeth’in cenazesi Balmoral’dan Edinburgh’a götürüldü…

Kraliçe’nin cenazesi, TSİ 12.00’de yaşamını yitirdiği İskoçya’daki Balmoral Kalesi’nden alınarak, kızı Prenses Anne’in de katıldığı kortej eşliğinde Edinburgh’a doğru yola oldu. Kraliçe 2. Elizabeth’in tabutunu görmek isteyen halk, Edinburgh’ta cenaze aracının geçeceği güzergaha akın etti.

6.5 SAAT SÜREN YOLCULUK

96 yaşında hayatını kaybeden Kraliçe’nin tabutu, yaklaşık altı buçuk saat süren yolculuğun ardından TSİ 18.20’de Kraliyet ailesinin İskoçya’daki resmi meseletlarından Holyroodhouse Sarzamanı’na getirildi.

ss

Gece boyunca sarzamanın taht odasında tutulacak tabutun üzerine konan çelenkte, Balmoral’dan yıldız çiçeği, ıItırşahi, alev çiçeği, heather çiçeği ve çam ağacı dalları dikkati koydu.

CENAZE TÖRENİ 19 EYLÜL’DE

Kraliçe’nin tabutu saraya alınırken, çocuklarından Prenses Anne, Prens Andrew ve Prens Edward tören alanında konum etti.

Kraliçe’nin cenazesi 13 Eylül’de Londra’ya getirilecek ve 19 Eylül’de Westminster Abbey Kilisesinde cenaze töreni düzenlenecek.

(AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
İsveç'te seçim! Birinci çıkan parti belli olduİsveç’te seçim! Birinci çıkan parti belli oldu
Bulgarlar bu kez okul alışverişi için geldi!Bulgarlar bu kez okul alışverişi için geldi!
Son dakika | AK Parti ve MHP, Tunç Soyer'in sözlerine tepki göstermişti! Canlı yayında yanıt verdi: "Osmanlı ile niye meselemiz olsun"Son dakika | AK Parti ve MHP, Tunç Sokonum’in duyurularine tepki göstermişti! Canlı yzamanında yanıt verdi: “Osmanlı ile niye meselemiz olsun”