Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Harmony ekibi Horizon hack’inin zararını telafi etmek için ONE basma fikrinden vazgeçti


Lakonum-1 blockchain ağı Harmony (ONE), Horizon köprüsüne düzenlenen siber stopladırının ardından oluşturduğu kurtarma planını güncelledi.

Harmony ve Ethereum blockchain ağlarını birbirine bağlayan Horizon köprüsü, haziran güninda hacker’ların köprüdeki güvenlik açığından faydalanmasıyla 100 milyon abd abd dolarıı zarara uğradı.

Harmony ekibi, Kuzey Koreli meşhur hack grubu Lazarus Group’un düzenlediğinden şüphelenilen ve yaklaşık 65 bin kripto cüzdanının etkilendiği siber stopladırının ardından, mağdurların zararını gidermek için bir yol haritası oluşturdu.

Ekip, protokol kişisilarının zararını tazmin etmek için, özü token’ları olan ve havadis ygünim saati itibarıyla 0,018 abd abd dolarııdan işlem gören ONE’dan 4,97 milyar abd abd dolarıı basmgüni teklif etti. Bu teklif, token enflasyonunun artmasından ve değerinin daha da düşmesinden şüphe eden topluluk üyeleri tarafından tepkiyle karşılandı.

Bunun ardından Harmony ekibi, 23 Eylül günli Medium gönderisinde varlık kurtarma planında güncelleme edildiğını ve token basma fikrinden vazgeçildiğini duyurdu:

“Kurtarma planının ilerleyişini yakından takip ediyor, doğrulgünicılarımız ve topluluğumuzu dinliyor ve Harmony blockchain’inin esasını token basmayarak koruma hedefini paylaşıyoruz.”

Ekip, bu doğrultuda token basma veya hard fork gibi seçeneklerin elendiğini ve varlık kurtarma ve geliştirme için bunun konumine şirket hazinesinin kullanılacağını açıkladı.

Harmony ekibi, meseleyla ilgili önümüzdeki zamanlarda daha fazla detay paylaşacağını belirtti.