Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
HARTi ve Mitsui Sumitomo, NFT’ler için sigorta hizmeti sunmaya start verdı

Salı günü yapılan duyuruya göre, Japon NFT Platformu HARTi ve sigorta şirketi Mitsui Sumitomo (三井住友海上), HARTi uygulamasında sergilenen hepsini kapsayan dijital sanat eserleri için NFT sigortası sunacak. Satıcılar tarafından ücretsiz olarak sergilenen NFT’ler sigorta kapsamına alınacak ve prim ödemelerinden HARTi sorumlu olacak.

Yapılan anlaşmaya göre Mitsui Sumitomo, dijital varlıkların yetkisiz üçüncü taraf erişimiyle (kimlik avı, hırsızlık veya cüzdan stopladırıları gibi) tehlikeye girmesi durumunda veya aktarımlar sırasında arızalanması durumunda, sigortalı NFT sahiplerine tazminat ödeyecek. Yapılan anlaşmada, bu tür durumlar için, NFT sahibine her bir öğenin maddi değeri görecek şekilde ve maksimum 500 bin yen miktarında (3.661 abd parası) tazminat ödeneceği belirtiliyor. Her iki taraf da, NFT’lerin risk oranlarını azaltmak için ve gelecekte daha zirve tazminat limitleri olan politikalar sunmak için, işbirliğini genişletmeyi planlıyor.

Yapılan anlaşmayla ile ilgili olarak, HARTi CEO’su Yuya Yoshida şunları söyledi:

“Güvenlik meselesi, büyük Japon şirketlerinin NFT’lere girişini teşvik etmesi açısından çok önemlidir. Bu nedenle, bu yeni start vertmış olduğumuz hizmetin konumel NFT piyasasının güvenliğinde önemli rol alacağını umuyoruz.”

Sigortanın önemine de değinen Yoshida, duyurularine şu cümlelerle devam etti: “Yurt içi NFT piyasasının gelişimi için sigortanın önemini göz önünde bulunduran Mitsui Sumitomo Insurance, politikalarını sıfırdan geliştirerek Japonya’daki ilk örneği oluşturmuş oldu.” Kripto ve NFT alanına giren diğer Japon şirketleri arasında, yatırım bankası Nomura ve video oyun ygünincısı Square Enix de konum topladı.

Adblock test (Why?)