Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Hava durumu dikkatları peş peşe geldi! Akın akın yağmur geliyor! Haritadaki kırmızı konumlere dikkat…

Son dakika hava durumu havadisine göre; Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü, İstanbul’un da aralarında bulunduğu Marmara Bölgesi’ndeki 7 il için gök gürültülü sağanak dikkatsında bulundu. Yapılan dikkatda bugün İstanbul, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Kocaeli, Sakarya ve Yalova’da konumel olmak üzere etkilili ve gök gürültülü sağanak beklendiği belirtildi.

‘KUVVETLİ YAĞIŞ OLABİLİR’

Meteoroloji bilirkişi Prof. Dr. Orhan Şen en yeni olabiliteleri paylaşarak şiddetli yağışa karşı aciliyet bildirdi. İstanbul’da bu akşama görecek şekilde yağış olduğunu belirten Şen, etkilili yağışın beklendiği bölgeleri tek tek açıkladı:

“Bugün İstanbul güne yağmurla işe koyuldı. Akşama görecek şekilde aralıklarla görülecek, akşam duracak pazar sabaha karşı yağmur tekrar işe koyulyacak ve gün boyu sürecek pazar akşamı ise terk edecek. Ama Pazar sabahı İstanbul’un Anadolu Yakası’nda daha etkilili olmak üzere sabah 6 ile 12 arasında şiddetli yağış var.

Bugün Marmara, Ege, İç Anadolu’nun kuzeyi, Batı Karadeniz, Burdur, Isparta, Kayseri, Amasya, Tokat, Çorum, Gümüşhane, Bayburt, Erzincan çevreleri ile Antalya’nın kuzeybatı İzmir güneyi, Aydın, Manisa, Muğla da konumel olmak üzere etkilili yağış olabilir.”

‘KIRMIZI YERLERDE GÖK GÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK BEKLENİYOR’

Meteoroloji bilirkişiı Kerem Ökten’de sosyal medya hesabından onayladığı duyuruda “Yağmur yağdı ve yağıyor. Yer konum şimşek hadiseleri de gerçekleşti ve gerçekleşiyor. Bu gece sabaha karşı daha ciddi bir Yaz sağanağı bekleniyor. Şimşek olarak da potansiyeli daha zirve. Bugün öğlen renkli konumlerde gök gürültülü yaz sağanakları olacak. Kırmızı konumler daha sık ve etkilili yağışlar alacak. Tedbirli olunmalı…” ifadelerini kullandı.

3

‘YAĞMUR AKIN AKIN YURDUMUZA GİRİŞ YAPIYOR’

Hava Forum sitesi de onayladığı paylaşımda “Ege Denizi üzerinden yağış kütleleri akın akın yurdumuza giriş yapıyor. Yağmur severler için iyi eğlenceler dileriz” ifadelerini kullanarak radar görüntülerini paylaştı.

2

ANKARA VALİLİĞİ UYARDI! ÖĞLE SAATLERİNE DİKKAT!

Ankara Valiliği, bugün konumel olarak etkilili ve gök gürültülü sağanak beklendiği dikkatsında bulundu.

Valilik duyurusında, yapılan en yeni meteorolojik değerlendirmelere göre, bugün öğle saatlerinden beri il genelinde konumel olarak etkilili ve gök gürültülü sağanak beklendiği bildirildi.

Açıklamada, ani sel, su baskını, yıldırım, konumel dolu yağışı, yağış anında etkilili rüzgar, hortum oluşma riski ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği kaydedildi.

Yurt genelinde hava durumu olabiliteleri şöyle:

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin konumel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği olabilite ediliyor. Yağışların; batısı ile bugün (Cumartesi) bölge genelinde konumel olarak etkilili olması bekleniyor.

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin konumel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği olabilite ediliyor. Yağışların gece saatlerinden beri İzmir ve Manisa çevrelerinde, bugün (Cumartesi) bölge genelinde konumel olarak etkilili olması bekleniyor. Rüzgarın bugün (Cumartesi) güney Ege’de güney ve güneybatı yönlerden etkilili (50-80 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

AKDENİZ

Az bulutlu, iç kesimleri ile zamanla batısının parçalı konum konum çok bulutlu, bugün (Cumartesi) Batı Akdeniz ile Doğu Akdeniz’in Toroslar mevkiinin konumel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği olabilite ediliyor. Rüzgarın yarın (Cumartesi) Batı Akdeniz’de güney ve güneybatı yönlerden etkilili (50-80 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

4

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, kuzey kesimleri ile bugün (Cumartesi) Karaman dışında bölge genelinin konumel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği olabilite ediliyor. Yağışların bugün (Cumartesi) öğle saatlerinden zaman en yenira Ankara, Çankırı, Kırıkkale, Eskişehir, Yozgat, Kırşehir ve Kayseri çevrelerinde konumel olarak etkilili olması bekleniyor. Rüzgarın bugün (Cumartesi) güneybatı kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden etkilili (50-80 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin konumel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği olabilite ediliyor. Yağışların; bu akşam saatlerinde Kastamonu’nun güneyinde, bugün (Cumartesi) öğle saatlerinden zaman en yenira Sinop dışında bölge genelinde konumel olarak etkilili olması bekleniyor.

5

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı bulutlu, bölgenin iç kesimlerinin bu akşam ve bugün (Cumartesi) öğle saatlerinden zaman en yenira konumel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği olabilite ediliyor. Yağışların; bu akşam saatleri ile bugün (Cumartesi) öğle saatlerinden zaman en yenira Çorum çevrelerinde konumel olarak etkilili olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU

Parçalı bulutlu, bölgenin kuzey kesimleri ile Hakkari ve Van’ın doğusunun konumel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği olabilite ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği olabilite ediliyor.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Belediye Başkanı'nın restorasyon paylaşımına tepkiBelediye Başkanı’nın restorasyon paylaşımına tepki
'Biz din adamıyız, masanın arkasında anlat'‘Biz din adamıyız, masanın arkasında anlat’
Süt banyosu görüntüleri sosyal medyada olay olmuştu! Tazminat ödenecekSüt banyosu görüntüleri sosyal medyada olay olmuştu! Tazminat ödenecek