Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Hayat kurtaran iPhone özelliğine güncelleme geliyor! Faydalı olacak

Müjde, iOS 16.2 beta sürümüyle geldi. iOS 16.1’i pazartesi akşamı kişisilara sunan Apple, salı günü ise geliştiriciler için ilk iOS 16.2 beta sürümünü yzamanınladı. Apple’ın yeni iOS güncellemesine acil durum özelliği istenmeden tetiklendiğinde kişisiların şirkete rapor göndermesini sağlayan yeni bir seçenek eklediği görüldü.

APPLE’A GERİ BİLDİRİM GÖNDERİLECEK

9to5Mac’in havadisine göre, iOS 16.2 beta artık böyle durumlarda kişisilardan geri bildirim isteyecek. Sistem kişisilara, Apple’a o anda olanlarla ilgili verileri göndermek için bir bildirim gösterecek. Bildirime tıklandığında geri bildirim asistanı açılacak ve burada “iPhone’unuzda kasıtlı olarak Acil SOS’ini tetiklediniz mi?” mesajı konum alacak.

POLİSLERİ YILDIRAN DURUMDAN SONRA ORTAYA ÇIKTI

Acil SOS’i iptal ettikten devamında geri bildirim göndermeye yönelik yeni özellik, iPhone 14’ün trafik kazası algılama özelliğinin yanlışlıkla acil servisleri aradığının bildirilmesinden devamında göründü.

iPhone

Wall Street Journal’ın havadisine göre, geçen ay iPhone ve Apple Watch kişisiları lunaparklarda roller coaster’lara binerken kaza algılama özelliğinin çalıştığından şikayet etti. Bu durum, yanlış çağrılar alan polisleri de yıldırdı. Ancak havadis daha devamında, kişisiların yanlışlıkla cihazın düğmelerine basarak Acil SOS’i tetiklediklerini belirtmek için güncellendi.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Özelliklerini tek tek sıraladılar! Çok şey değişecekÖzelliklerini tek tek sıraladılar! Çok şey değişecek
Bakan Kurum canlı yayında açıkladı! Bakan Kurum canlı yzamanında açıkladı! “Piyasa fiyatlarının yüzde 40 altında satacağız”
İmamoğlu 'germeye gelmiş' dedi, ortalık karıştı! Kavganın görüntüleri ortaya çıktıİmamoğlu ‘germeye gelmiş’ dedi, ortalık karıştı! Kavganın görüntüleri ortaya oldu