Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Hem milyonlarca çalışanı hem emeklileri ilgilendiriyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan herkesin beklediği asgari ücret, emekli zammı konuşması geldi! Asgari ücret ne görecek şekilde olacak?

Son dakika asgari ücret havadisleri: Milyonların beklediği asgari ücret, memur ve emekli zammıyla ilgili kritik konuşma geldi! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara’da enflasyonun altını çizerken toplumun büyük kesimini ilgilendiren meselelarla ilgili de meseleştu. Memur ve emekli zammı ne görecek şekilde olacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan, asgari ücretle ilgili olumlu sinyaller verdi.

rap

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Altındağ Kültür Sarzamani’nda düzenlenen AK Parti Kadın Kolları Kuruluşundan Bugüne MYK ve İl Başkanları Toplantısı’nda meseleştu. Kuruluşundan bugüne AK Parti Kadın Kolları yönetiminde ve teşkilatlarında görev alan herkese şükranlarını sunan Erdoğan, ahirete irtihal edenlere de Allah’tan rahmet diledi.

Halihazırda Türkiye’nin hepsi illerinde, ilçelerinde, mahallelerinde, sokaklarında, hanelerinde AK Parti davasını millete anlatan kadınların her birine teşekkür eden Erdoğan, “AK Parti, Türk siyasi hayatında en yaygın ve etkin kadın teşkilatlanmasını kuran, genel merkezinden sandık kurullarına görecek şekilde hepsi kademelerinde kadınlara en çok konum veren partidir. Bugüne görecek şekilde katıldığımız seçimlerin istisnasız tamamından birinci parti olarak çıkmamızda, kadınlarımızın, bilhassa hanelere girerek yürüttüğü gönül kazanma faaliyetlerinin çok büyük katkısı vardır. Nitekim, sadece ülkemizde değil, dünyada pek çok siyasi parti, AK Parti’nin kadın teşkilatlanması modelini örnek alarak, özüsine uyarlamaya çalışmıştır.” dedi.

erd2

AK Parti’li kadınların, parti faaliyetlerindeki hayati gayretleri yanında, Türkiye’nin en yeni 20 yılında elde ettiği hepsi kazanımlarda da çok önemli payları olduğunu vurgulayan Erdoğan, “Yaptığımız her reformda, hayata geçirdiğimiz her eser ve hizmette, yürüttüğümüz her mücadelede kadınlarımızı yanımızda görmenin verdiği şevkle, sürekli daha ileri adımlar attık. Yıllarca sadece sorunlarıyla, istismarlarıyla, dramlarıyla, mağduriyetleriyle gündeme gelen kadınlarımızı, ülkemizin beşeri sermayesinin ana unsuru haline dönüştürdük.” diye meseleştu.

MERSİN’DEKİ TERÖR SALDIRISI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün Mersin’de polisevine yönelik terör settirısına ilişkin şunları kaydetti:

“İşte dün Mersin’de yaşanan hadiseyi gördük. İki terörist kadını kimler istismar ediyor, malum, parlamentoda olan parti. Adı parti ama dikkat edin terörist olarak kullandığı iki kadın özülerini patlatıyorlar ve Mersin’de ölüyor. Bu ne vicdan, bu nasıl bir anlzamaniş, nasıl bir beyin yıkama ameliyesi onayladınız ki bu iki kadın özülerini batıl davanız için feda etti. Üstelik de polisevimizi imha etmeye çalışırken. Bunlar hangi yüzle bu milletin karşısına çıkıp özülerini anlatacaklar? Hangi yüzle bunlar ‘Biz Türk siyasi hayatında varız. Biz demokratız. Biz özgürlükçüyüz.’ diyecekler? Hangi yüzle? İşte burada kadın kollarımıza sesleniyorum. Tabii bugüne görecek şekilde yüzlerce kadın bu batıl terör davası için özülerini ne onayladı, yok etti. Biz kadınlarımızla milletimize hizmet etmenin gayreti içerisindeyiz. Dağ, taş, kar, kış demeden bunu yapıyoruz. Bunlar ise maalesef bu batıl dava için insanlarını yok ediyor, kadınları yok ediyor.”

erd3

‘GELMEYİN BU OYUNA’

Eğitimden sağlığa, istihdamdan girişimciliğe görecek şekilde her alanda kadınların haklarını korumzamani, onlara pozitif ayrımcılık yapmzamani ilke edindiklerini belirten Erdoğan, “Öyle ki bugün zirveöğrenimde çağ nüfusuna göre kızlarımızın okullaşma oranı yüzde 49 iken, erkeklerde bu oran yüzde 40’ta kalıyor. Akademiden sağlığa pek çok alanda istihdamda kadın oranı yüzde 50’nin üzerine çıkmıştır. Sadece bu tablo dahi tek başına, yıllarca çeşitli bahanelerle okuldan, eğitimden, hayatın pek çok alanından uzak tutulmaya çalışılan kadınlarımızın, fırsat eşitliği temelinde ulaştığı konumi göstermeye yeterlidir.” ifadelerini kullandı.

Kadını yok saymanın, insanlığın yarısından vazgeçmek olduğunu sürekli dile getirdiklerini anımsatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti:

“Ne diyor rahmetli Neşet Ertaş, ‘Kadın insan, erkek insanoğlu.’ Evet, kadını yok saymak, aileden üretime görecek şekilde insanlığın geleceğini oluşturan alanların tamamının içini boşaltmak demektir. Kadını yok saymak, Rabb’imizin ‘kadınlar ve erkekler’ dikonumek beraberce muhatap ettiğı insanlığın yaradılıştan gelen bütünlüğüne, haşa, karşı çıkmak demektir. Geçmişte kimi cehaletten kimi yanlış kabullerden kimi dış etkilerden kaynaklanan sebeplerle kadınlarımızın sıkıntılar koyduği, haklarını kullanmakta zorluklar yaşadığı elbette bir gerkoydur. Sadece başörtüleri sebebiyle maalesef polis copları altında üniversite kapılarında kızlarımızın, analarıyla beraber inletildiği durumları herhalde yok sayamzamaniz.

Bunları bu ülke yaşadı. Yaşadık. Kızlarımızın okul kapılarında neler koyduğini gayet iyi biliriz. Geldik, artık bu ülkenin hiçbir kurumunda başörtü sebebiyle kızlarımıza, kadınlarımıza zulmedilemez, o dönem bitti. Bunu biz başardık. Bu beşeri yanlışları, inancımıza ve kültürümüze mal etmek hem büyük bir haksızlık hem de büyük bir bühtandır. İşte şimdi CHP ne yapıyor? Bakıyorsunuz sembolik olarak her zamanki onayladığı gibi istismar. Birkaç tane başörtülüyü nereden buluyorsa buluyor. Geliyor yakasına bir rozet takıyor. ‘Bak işte biz sizden yanzamaniz, sizinle beraberiz.’ Buradan o kardeşlerime de sesleniyorum. Gelmeyin bu oyuna. Sizin bu oyuna gelişiniz bilesiniz ki bu işi bu ülkede hakkıyla yapanlara da saygısızlık olur.”

erd4

‘VARSA YOKSA AİLE’

Türkiye’nin 85 milyon vatandaşının kadınıyla erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla, her bireyinin gücüne, enerjisine, emeğine, gayretine ihtiyacı olduğunu kaydeden Erdoğan, şunları kaydetti:

“Milli Mücadele’de kucağında çocuğuyla cepheye malzeme taşıyan kadınımızdaki ruh ve bilinç neyse, bugün evinde, iş konuminde hayatın farklı alanlarında özüsi, ailesi, ülkesi, milleti için çalışan, üreten kadınlarımızın gayreti de aynıdır. Esasen bizim ülkemize onayladığımız en büyük hizmetlerden biri, kadınlarımızı desteklekonumek, hayatın her alanında haklarını alabilmelerini sağlamak, onlara öz güven eriştirmak olmuştur, işte biz bunu başardık. Elbette bazı alanlarda hala eksiklere, aksaklıklara rastlanabilir. Özellikle aile yapısının korunması, çocuğun sağlıklı gelişiminde kadının rolü meselesunda katetmemiz gereken mesafe olduğunu biliyoruz.

Gündemdeki diğer meseleler çözüldükçe, bu meselelarda daha fazla ve yoğun gayret gösterme imkanına kavuşuyoruz. İnşallah önümüzdeki dönemi, aile merkezli sosyal yapının güçlendirilmesi dönemi haline getireceğiz. Çünkü varsa yoksa aile. Güçlü olmayan ailede, milleti güçlü kılamazsınız ama ailelerimiz güçlü olursa Allah’ın izniyle millet de güçlü demektir. Batı’nın yaşadığı ve topyekun geleceğini tehdit edecek düzeye çıkan sıkıntıların temelinde, aile müessesesinin aşınması ve dağılmasının konum ettiğını görüyoruz. Bunun için, büyük ve güçlü Türkiye’nin inşası vizyonumuzu, ailenin korunması ve geliştirilmesi hassasiyetiyle birlikte yürütmekte en yeniuçlıyız. Bu meseleda da en büyük desteği kadınlarımızdan alacağımıza inanıyorum.”

erd6

Erdoğan, geçen 20 yılda Türkiye’yi asırlık eser ve hizmetlerle donatırken gözlerinin hep gelecekteki daha büyük hedeflerde olduğunu söyledi. Bundan 11 yıl önce Cumhuriyet zamaninin en iddialı Kalkınma Programı’nı milletle paylaştıklarını ifade eden Erdoğan, “Artık 2023’e bir adım mesafede olduğumuz şu dönemde yeni hedefimizi 2053 vizyonu çerçevesinde şekillendiriyoruz. Çünkü biz, bu milletin dertleriyle dertleniyor, hayalleriyle özümize ufuk çiziyoruz.” diye meseleştu.

Erdoğan, şu anda ekranları başında izleyenlere Başkent’ten seslendiğini belirterek, “Aziz milletim, lafta değil icraatta dertliyiz. Bizim derdimiz var, öyle lafla değil, laf ola beri gele değil, derdimiz var. Hep söylüyoruz Akif’in ifadesiyle ‘Kenar-ı Dicle’de bir kurt kapsa koyunu, gelir de adl-i ilahi Ömer’den sorar onu.’ Biz bu yolda böyle yürüdük, böyle yürüyoruz, böyle yürüyeceğiz.” ifadesini kullandı.

Yunus Emre’nin “Her nereye bakarsan özü yüzündür. Kimde ne görürsen özü özündür” konuşmalarini dile getiren Erdoğan, “Biz, milletimize bakıyoruz ve onun hayallerini hayata geçirmenin mücadelesini veriyoruz. Eğitimden sağlığa, güvenlikten adalete, ulaşımdan enerjiye, sanayiden tarıma, spordan sosyal desteklere görecek şekilde onayladığımız her işi bu anlzamanişla yürütüyoruz.” dedi.

erd8

TÜRKİYE AİLE DESTEK PROGRAMI

Erdoğan, yarın Ankara’nın 2’nci şehir hastanesinin açılışını yapacaklarını anımsatarak, konuşmalarini şöyle sürdürdü:

“Laf ola beri gele değil, Ankara’ya 2. şehir hastanesi, aynen birinci şehir hastanesi görecek şekilde büyük dev bir hastane. Her yönüyle modern ve inşallah inanıyorum ki bu saatten devamında Ankara’nın sağlıkta sorunu kalmayacaktır. Yarın saat 14.00’te açılışı yapacağız, hasta kabulleri de işe koyuldı.”

Geçen 7 günlarda müjdesini verdikleri 500 bin sosyal meselet, 250 bin meselet arsası ve 50 bin iş konumi projesinin millet tarafından nasıl memnuniyetle karşılandığını hep beraber gördüklerini vurgulayan Erdoğan, “Dünkü Kabine Toplantımızın ardından açıkladığımız yeni sosyal yardım programlarını da yine bu yaklaşımla milletimize sunduk. Sosyal desteklerde ölçümüzü yoksulluk olmaktan çıkartarak, ihtiyaç ve hak temelli bir anlzamanişla ülkemizin imkanlarını her bir insanımızla paylaşacak kuşatıcı bir sistem kurduk. Bu sistemin en somut uygulamalarından biri de Türkiye Aile Destek Programı’dır.” diye meseleştu.

erd9

Bu programın bütçesini 25 milyar lira ilave ederek 40 milyar liraya çıkardıklarını hatırlatan Erdoğan, “Yaklaşık 2,5 milyon haneye ulaşacak programla 1 yıl boyunca çocukların ihtiyaçlarından, elektrik faturalarına görecek şekilde geniş bir yelpazede insanlarımıza destek olmzamani hedefliyoruz.” ifadesine konum verdi.

Erdoğan, Türkiye’deki her 10 haneden birini kapsayacak “Türkiye Aile Destek Programı”nın, sosyal devlet ilkesinin şimdilik en ard aşaması olduğunu söyledi. Erdoğan, “Sosyal devletiz, sosyal devletin de gereğini işte bu adımla hayata geçiriyoruz.” şeklinde meseleştu.

‘AK PARTİ İLE GENÇLERİ AYRIŞTIRMAYA ÇALIŞANLARIN OYUNLARINI BOZACAĞIMIZA İNANIYORUM’

Katılımcılardan, bu tür hükümet çalışmalarını, vatandaşlara, özellikle de kadınlara en iyi şekilde anlatmalarını isteyen Erdoğan, şunları kaydetti:

“Bunu siz başaracaksınız. Unutmzamanin hep söylerim, ‘Kale içeriden fethedilir.’ Bu kaleyi de fethedecek olanlar sizlersiniz. Sizler, bizim öncü güçlülerimizsiniz, sizler bizim akıncılarımızsınız. Bu şekilde hem hak sahiplerinin faydalanma düzeyini artırarak hem de muhalefetin yalanlarını ve iftiralarını boşa çıkartarak, AK Parti’nin milletimizin gönlündeki konumini güçlendirmeliyiz.

Geçtiğimiz 7 gün en yeniu Sakarya’da 2023 seçimlerinde ilk defa oy kullanacak 6 milyon gencimizi kucaklamaya yönelik bir kampanyanın ilk toplantısını gerçekleştirdik. Kızı ve erkeğiyle gençlerimizin coşkusunu, dalga dalga hepsi Türkiye’ye yayarak, AK Parti ile gençleri ayrıştırmaya çalışanların oyunlarını bozacağımıza inanıyorum.”

erd11

ASGARİ ÜCRET, MEMUR VE EMEKLİ MAAŞI

Küresel ekonomik krizin Türkiye’ye olan etkileri sebebiyle sıkıntı yaşayan her kesimi rahatlatacak adımları attıklarını ve atmzamani da sürdüreceklerini belirten Erdoğan, “Asgari ücretten memur ve emekli maaşına görecek şekilde hepsi kesimlerin gelirlerini yıl başında ciddi şekilde tekrar yükselterek, enflasyonun yol açtığı refah kaybını aşama aşama gidermekte en yeniuçlıyız.” dedi.

Erdoğan, konuşmalarine şöyle devam etti:

“Kendileri bu ülke ve millet için tuğla ardüne tuğla koymadığı, herhangi bir meselede çözüm teklifi getirmediği, geleceğe dönük herhangi bir program sunmadığı halde ellerini ovuşturarak iktidar bekleyenleri inşallah 2023’te bir kez daha milletçe hüsrana uğratacağız. Emin olun 2023’te biz ülkemize hizmet etmeye devam edeceğiz ama muhalefet cephesinde epeyce bir isim zorunlu emekliliğe ayrılacak.

Bildiğiniz gibi 20 yıl içerisinde çok emekliliğe ayrılanlar oldu. Şimdi devamı geliyor, onlar da emekliye ayrılacaklar ama biz çok çalışacağız. Biz çok çalışalım ki emekliler kervanı yol alsın. Bu kifayetsiz muhterisleri önce özü partileri tasfiye edecek, ardından da milletimiz hepsini siyaset arşivinin tozlu raflarına kettiracak. Yeter ki biz önce özü birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize sıkı sıkıya sahip çıkalım. Bununla beraber, milletimizle aramızdaki gönül bağını güçlendirmek için gece gündüz çalışalım. Telefonları ihmal etmeyin, onlarla beraber çalışalım.”

erd5

‘YANIMIZA YAKLAŞACAK KİMSEYİ GÖREMİYORUZ’

Erdoğan, eser ve hizmet siyasetinde özüleriyle yarışacak kimsenin olmadığı değerlendirmesinde bulunarak, şu ifadelere konum verdi:

“Ülkemizin gücünü ve itibarını dünyada başarıyla temsil etme meselesunda da yanımıza yaklaşacak kimseyi göremiyoruz. Geriye sadece çalışmak, anlatmak, ikna etmek AK Parti ve Cumhur İttifakı’nı sandıktan zaferle çıkarmak kalıyor. Bugüne görecek şekilde 15 seçimde bunu başarmış bir parti olarak, 2023’te çok daha büyük zaferlere imza atmamızın önünde hiçbir engel yoktur. Siz, kadınlarımızın sandığa gitmelerini ve bize oy vermelerini sağlzamanin. Biz de geleceğimizin teminatı gençlerimize bırakacağımız en büyük hazine olan 2053 vizyonumuzu en güçlü şekilde inşa edelim.”

“Altındağ Kültür Merkezi’nden öyle bir ses verin ki Ankara’nın da Türkiye’nin de dört bir yanından duymayan kalmasın. AK kadınlar, 2023’te Cumhurbaşkanı seçimini rekor oyla tamamlıyor muyuz? AK kadınlar, 2023’te Cumhur İttifakı’nı Meclis’te açık ara birinci yapıyor muyuz? AK kadınlar, evlatlarımıza emanet edeceğimiz 2053 vizyonuna sıkı sıkıya sahip çıkıyor muyuz? AK kadınlar, ülkemizi ve milletimizi yeniden kaosa sürüklemek isteyenlere derslerini sandıkta veriyor muyuz? AK kadınlar, bu kutlu mücadeleyi hep birlikte zafere ulaştırıyor muyuz?” diyen Erdoğan’a AK Partili kadınlar “Evet” dikonumek karşılık verdi. (AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Rusya'dan gelen heyete yemek verdi! Dikkat çeken dolar açıklamasıRusya’dan gelen heyete yemek verdi! Dikkat çeken birim konuşması
Ardahan'da 5.3 şiddetinde deprem! Birçok ilde hissedildiArdahan’da 5.3 şiddetinde deprem! Birçok ilde hissedildi
CHP raporu olay oldu! İmzası bulunan Özgür Özel'den açıklamaCHP raporu olay oldu! İmzası bulunan Özgür Özel’den konuşma