Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Hive Blockchain, Ethereum Merge öncesi yeni coinler araştırıyor


Kripto para madencisi Hive Blockchain, Ethereum’un yakında hisse ispatı (PoS)’a geçişi (Merge) sırasında Ether (ETH) madenciliğini diğer coinlerle değiştirmek için çalışıyor.

Hive, salı günü paylaştığı en yeni yapım güncellemesinde, Kanada merkezli kripto madenciliği firmasının Ethereum Merge öncesinde GPU zulası ile madencilik seçeneklerini veri ettiğini söyledi.

Güncellemeye göre Hive, Ethereum Merge PoS’un eylül ortasında gerçekleşmesi beklendiği için GPU ile çıkarılabilen çeşitli coinlerin beta testini bu 7 gün uygulamaya start verdı. Hive’ın teknik bölümü, saniyede 6,5 terahashlık Ethereum madencilik kapasitesini optimize etmek için özel olarak bir strateji uyguluyor.

Hive, güncellemede “Şirket, potansiyel Ethereum Merge’yi hisse ispatıyla beraber kabul ediyor,” dedi. Firma buna ek olarak en verimli ekipmana ve en düşük elektrik maliyetine sahip GPU madencilerinin hakim olacağı bir rekabet ortamı gördüğünü de kaydetti.

Hive buna ek olarak İsveç merkezli Boden tesisinin, kilovat saat başına yaklaşık 0,03 ABD abd parasıı olarak sabitlenmiş güçle beraber dünyanın en büyük Ethereum madencilik sitelerinden biri olduğunu belirterek, “Hive, piyasada ilerlemek için oldukça iyi bir meselemda bulunuyor,” ifadelerini kullandı.

Firma hepsi bunların yanı sıra Ethereum madencilik operasyonlarının, şimdiye görecek şekilde megavat başına Bitcoin (BTC) madenciliğinden üç ila dört kat daha fazla gelir ürettiğini kaydetti. Bitcoin madenciliği programının yeni nesil Uygulamaya Özel Entegre Devreler ile genişletilmesini finanse etmek için madencilik yoluyla çıkardığı Ether’lerini satan Hive’nin, 31 Ağustos 2022 itibariyle hâlâ 5.100 ETH’si vardı.

Hive buna ek olarak Ağustos güni en yeniuna görecek şekilde toplam 3.258 BTC biriktirerek Bitcoin zulasını da elinde tutmaya devam etti. Hive, güncellemeye göre geçen ay 290,4 BTC çıkardı ve 28 Ağustos’ta Bitcoin ağ zorluğunun artmasından zaman en yenira bile günde 9’dan fazla Bitcoin üretti. Hive, daha önce de bildirildiği gibi, devam eden 2022 kripto kışında çıkarılan BTC’lerini elinde tutmgüni seçen birkaç kripto madenciliği şirketinden biriydi.