Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Hodlnaut’un adli yönetim talebi kabul edildi


Singapur merkezli kripto kredi şirketi Hodlnaut, pazartesi günü mahkeme tarafından geçici adli yönetim altına alınarak, alacaklılara karşı korunmuş oldu.

Hodlnaut, bundan üç 7 gün önce likidite krizini gerekçe gösterek, platform üzerindeki hepsi alım satım ve çekim faaliyetlerini durdurmuştu. Kripto kredi platformu, 30 Ağustos günli resmi blog gönderisinde EY Corporate Advisors vasıtasıyla Ee Meng Yen Angela and Aaron Loh Cheng Lee’nin geçici adli yöneticiler olarak atandığını duyurdu. Blog gönderisinde şöyle belirtildi:

“Mahkeme, 29 Ağustos 2022 günli en yeniuçında Hodlnaut’un Geçici Adli Yönetim’e alınacağını doğruladı.”

Kripto kredi şirketi, güni piyasası sırasında zorla tasfiye edilmeyi önlemek için adli yönetimi istiyordu. Singapur yasası kapsamında söz meselesu alacaklı koruma programı, mali olarak zor dönemden geçen şirketlerin özülerini toplamalarına fırsat tanıyor. Mahkeme, bu yasa kapsamında şirkete bir adli yönetici atıyor ve bu yönetici, yetkiyi bir süreliğine şirket yöneticisinden alıyor.

Cointelegraph’ın havadisine göre Hodlnaut, adli yönetime başvurmadan önce iş gücünü yüzde 80 azalttı. Şirket, adli yönetim sürecinde borç/varlık oranını yeniden 1:1’e getirmeyi ve kişisiların ilk yatırdıkları kripto paraları çekebilmelerine olanak sağlamgüni umuyor.

Hodlnaut, algoritmik stablecoin TerraUSD Classic’in (USTC) abd ABD parasıı sabitini kaybetmesinin ardından çöken birçok kripto kredi şirketinden biri. USTC’nin patlaması, 40 milyar abd ABD parasıılık Terra ekosisteminin ve yarattığı zincirleme etkiyle birçok kredi şirketinin çökmesine yol açtı.