Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Homeopati İnsan Sağlığını Kökten Değiştirebilir Mi?

Genellikle bilim kurgu videolarında yada yazılarında görürsünüz, robotlar dünyayı ele geçirebilir mi, yada yeni bulunan bir tarihi eser ile insanlık tarihi yeniden yazılacak mı gibi büyük başlıklar belki de homeopati tedavisi içinde geçerli olabilir. Peki ama neden?

Bu yazı sayesinde hayatlarında ilk defa homeopati kelimesini duyanlar için biraz açıklama yapmakta yarar var.

Dünyada sağlık konusunda gittikçe derinleşen görüş ayrılıkları olmakta, günümüzün tedavi yöntemleri, cerrahi operasyonlar hariç, acaba gerçekten etkili değiller mi tartışması sürmekte. Çünkü geçirdiğimiz rahatsızlıklarda kullandığımız ilaçların bizi tedavi etmesinden daha ziyade hastalığımızı baskıladığı ve bunun daha derinlerde daha büyük sorunlara yol açtığı düşünülmekte. Hal böyle olunca insanlar klasik ilaçla tedavi yerine alternatif ve doğal tedavi yöntemlerinde çare aramaya başlamakta. İşte bu tarz tedavi yöntemlerinden birisi de homeopati olmakta…

Homeopati, 1700’lü yılların sonlarında alman doktor Sameul Hahnemann tarafından bulunmuş bir doğal ve alternatif tedavi yöntemdir. Prensip olarak, hasta kişiye bütüncül yaklaşmakta ve hastalık tedavi etmek değil, hastayı tedavi etmeyi amaçlar. Şöyle ki, bir homeopati tedavisinde, hasta kişiye baştan ayağa kadar çok sayıda soru sorulur, hatta aile öyküsü de alınır bu sorular içerisinde. Daha sonrasında hastanın sahip olduğu tüm durumlar ele alınır, sizin mesela bazı yiyeceklere karşı olan alerji olmasa bile hassaslığınızdan tutun da zihinsel semptomlara kadar mesela kıskançlık, çabuk ağlama, yüksek özgüven gibi birçok alanda tam olarak ise hasta kişinin zihinsel, fiziksel ve duygusal seviyelerinde sahip olduğu tüm belirtiler tek tek toplanır.

Bu belirtiler daha sonrasında o belirtileri tedavi edecek ilaç sistematiği ile eşleştirilerek, hasta kişinin göstermiş olduğu tüm semptomları tedavi edecek en doğru ilacın seçilmesi ile hasta kişinin tedavisine başlanır.

Bu konuda doktor ve hastanın güzel bir iş birliği içerisinde olması gerekir ve hasta kişinin hayatında olan detayları büyük bir ciddiyet ve titizlikle not alması gerekir…

Gelelim yazımızın başında dediğimiz duruma, peki homeopati gerçekten insan sağlığını kökten değiştirebilir mi? Bizim cevabımız evet, çünkü homeopati tedavisi bütüncül bir bakış açısı sunmakta ve tedavi sırasında kullanılan ilaçlar alışık olduğumuz avuç avuç hap yutmaya benzememekte. Mercimek tanesi kadar küçük topçuk şeklinde olan ilaçlardan bir yada iki tane almak yetmekte. Ve Hindistan gibi düşük gelirli bir ülkede homeopati tedavisi en çok tercih edilen ikinci tedavi yöntemi olarak çok büyük bir kitle tarafından tercih edilmekte.

Homeopati, insan sağlığına ait verileri toplamakta ve bunları bütüncül tedavide başarıya ulaşmak için kullanmakta. Diğer tedavi yöntemlerine bakış acısız, ağrısız, yan etkisiz bir tedavi yöntemi ile oldukça fazla talep görmekte.

Dünyayı değiştirir mi şuanlık bilemiyoruz ama milyonlarca insanın hayatını değiştirmiş durumda. Eğer sizlerde homeopati hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız HomeopatiTürk sitesine göz atmanızı öneririz.