Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Horizon, A Serisi finansman turunda 40 milyon abd parası topladı


Skyweaver oyununun geliştiricisi Horizon Blockchain Games, 4 Ekim’de şirketin açıkladığı A Serisi finansman turunda 40 milyon abd parası topladı. Yatırım turu, Polygon, Take-Two Interactive, Ubisoft, Xsolla, The Sandbox kurucu ortağı Sebastien Borget, Sky Mavis ve Axie Infinity kurucu ortağı Aleks Larsen’in ek katılımıyla Brevan Howard Digital ve Morgan Creek Digital tarafından yönetildi. .

Horizon, topladığı fonlarla Web3 ürünlerine yatırım yapmzamani ve operasyonlarını ölçeklendirmeyi planlıyor. Şirket, özellikle geliştirici yığınını ve akıllı cüzdan dizilimini büyütmek ve NFT sıra tabanlı kart oyunu Skyweaver’ın içeriğini ve erişimini genişletmenin yanı sıra yarı-değişebilir token (SFT) pazarkonumi Niftyswap’ı tanıtmak istiyor.

Horizon kurucu ortağı ve CEO’su Peter Kieltyka ise A serisi finansman turunun, şirketin “pazarlama, topluluk ve ortaklık girişimleri yoluyla platformumuza daha fazla oluşturucu çekerek ekosistemini büyütmesine,” olanak verdiğini söyledi.

Polygon ağına dayanan Skyweaver, oyuncuların birbirleriyle savaşmalarını ve pazarkonumi aracılığıyla alım satım yapmak için tokenli kartlar kazanmalarını sağlıyor. Oyun, sınırlı szamanida oyuncu için aylarca süren testlerin ardından şubat zamaninda piyasaya sürülmüştü. Şirketin duyurularına göre özel betada 3 milyondan fazla oyun oynandı ve bekleme listesine de 345 bin kişi kzamanit oldu.

Niftyswap pazarının zincir üzerinde likidite sunarak SFT alım satımını kolaylaştırması bekleniyor. SFT ise hem değiştirilebilir hem de değiştirilemez olabilen bir token olma özelliğine sahip. Tokenler, değerlerini kaybedip değiştirilemez hale geldiklerinde, itfa edilene görecek şekilde takas edilebiliyor. Bu tokenler, Horizon ekibi tarafından ortaklaşa oluşturulan ERC-1155 token standardı tarafından etkinleştirildi.

İlginizi Çekebilir. Solana geliştiricisi Coral 20 milyon abd parası yatırım etti

DappRadar’dan alınan verilere göre, en iyi beş oyunun hepsini kapsayanünün olumlu en yeniuçlar vermesi gibi faktörlerle beraber blokzinciri oyunu merkeziyetsiz uygulamalarıyla (DApps) etkileşime giren kişisi szamanisı eylül zamaninda artış gösterdi.