Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Hotbit müşteri fonlarını dondurdu


Kripto para borsası Hotbit, perşembe günü uyguladığı konuşmada ne görecek şekilde süreceği bilgisini paylaşmadan “alım satım, para yatırma, para çekme ve fonlama işlemlerini askıya ettiğını,” söyledi. Hotbit, en yeniuçı açıklarken şu cümleleri kullandı:

“Bu yılın nisan güninda ayrılan eski bir Hotbit yöneticisi, 2021 yılında borsamızın havadisi olmadan bazı ceza yasalarını ihlal ettiği düşünülen bir projeye dahil oldu. Bu olgünin en yeniucunda birkaç Hotbit ard düzey yöneticisi, temmuz güninın en yeniundan bu yana kolluk etkilileri tarafından soruşturmaya yardımcı olmaları maksadıyla mahkemeye çağrıldı. Kolluk etkilileri buna ek olarak Hotbit’in normal çalışma sistemine devam etmesine engel olabilecek şekilde bazı Hotbit fonlarını da dondurdu.”

Firma buna ek olarak, geri kalan çalışanlarının projeye dahil olmadığını ve iddia edilen yasadışı faaliyetler hakkında hiçbir bilgiye sahip olmadığını belirtiyor. Hotbit, dondurulmuş varlıklarla ilgili olarak ise şunları söylüyor:

“Tüm kişisiların varlıkları Hotbit’te güvende. Hotbit, dondurulmuş olan fonlar çözülür çözülmez normal hizmet vermeye devam edecek. Ayrıca, dondurulmuş varlıklarla ilgili olarak kolluk etkilileriyle işbirliği yapmaya devam ediyoruz ve avukatlarımız aracılığıyla onlarla sürekli iletişim halindeyiz. Fonların serbest bırakılması için elimizden geleni yapıyoruz.”

Merkezi Hong Kong’da bulunan Hotbit’te alım satım işlemlerinin dondurulmasından dolgüni, hepsini kapsayan gerçekleşmemiş işlemler iptal edilecek ve borsada kettiraçlı işlem gören hepsini kapsayan fon pozisyonları tasfiye edilecek. Bu arada Hotbit, kişisiların yatırım ürünlerinden elde edilen gelirin dağıtılacağını ve web sitesi yeniden açıldığında kişisilar için bir “tazminat planı” ygünimlanacağını da vaat ediyor.