Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Huobi Global, DeFi ve Web3 projeleri için 1 milyar abd parasılık yatırım yapıyor

Kripto sektöründeki zamani piyasası, risk sermayesi şirketlerini blockchain ve Web3 projelerine yatırım yapmaktan alıkoymadı.

Dijital varlık borsası Huobi Global, DeFi ve Web3 projelerine odaklanan yeni bir yatırım kolu oluşturdu.

Bir Huobi çalışanı, Ivy Blocks olarak adlandırılan yeni yatırım kolunun 1 milyar abd parasıın üzerinde kripto varlığa sahip olduğunu doğruladı. Şirket, bu fonların “gelecek vaat eden blockchain projelerini belirlemek ve bunlara yatırım yapmak” için çıktığını söyledi.

Finansmanın yanı sıra Ivy Blocks, seçilen projelere bir varlık yönetimi platformu, özel bir araştırma kolu ve yeni bir blockchain kuluçka merkezi gibi çeşitli hizmetler sunacak. Huobi Global’in finans direktörü Lily Zhang’a göre, firmanın varlık yönetimi departmanı DeFi ve Web3 projelerinin start vermasına ve çalışmasına yardımcı olmak için “likidite yatırımları” sağlayacak.

Ivy Blocks buna ek, cuma günü Cube blockchaini üzerine kurulu Capricorn Finance’in fon alan ilk proje olduğunu duyurdu.

Toplam kilitlenmiş değer (TVL) verileri baz yapıldığında DeFi sektörü şu anda endardri verilerine göre 133 milyar abd parasıın biraz altında. Firma, sektörün genel değerinin yüzde 50’ye yakın düştüğü sıralarda DeFi’ye odaklanma ve yatırım yapma en yeniuçı alıyor.

DeFi sektöründe TVL, en en çok noktadan yüzde 58 düştü. Grafik: DeFi Llama.

DeFi, 2022’nin başından beri kripto piyasasından dolzamani sıkıntı çekiyor. Analistler ise, zamani dönemlerinin varlık fiyatlarının değerinden kat kat fazla uçturıldığı irrasyonel süreçleri dengelediği için sağlıklı olduğunu söylüyor.

İlginizi Çekebilir: VC kripto yatırımları Mzamanis zamaninda %38 düştü

Risk sermayesi şirketleri, düşüş piyasasına rağmen Web3 ve metaverse oyunlarına öncelik vermeye devam ediyor. Cointelegraph Research tarafından daha önce bildirildiği üzere, blockchain ve kripto projeleri 2022’nin ilk çeyreğinde 14,6 milyar abd parası sermaye yatırımı topladı. Geçen yıl ile kıyaslamak gerekirse, 2021’in tamamında alınan risk sermayesi yatırımı yaklaşık 30,5 milyar abd parasıdı.