Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
‘İdam’ çıkışı gündem yaratmıştı! Erdoğan’ın konuşmalarine Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu’ndan destek

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, programları kapsamında dün akşam Trabzon’a geldi. Geceyi burada geçiren Karamollaoğlu, Kaşardü Mahallesi’nde konakladığı otelde düzenlediği basın toplantısında konuşmalarda bulundu.

“MAALESEF TEPEDE MEYDANA GELEN BU HUSUMET TABANA DA YANSIMAYA BAŞLADI”

Sözlerine Süper Lig ekiplerinden Trabzonspor’u şampiyonluğu sebebiyle kutlayarak start veryan Karamollaoğlu, Seçim Kanunu değişikliğine tepki gösterip, esas meselelerinin, ülkenin içinde bulunduğu şartlar olduğunu söyledi. Karamollaoğlu, “Yolsuzluklar, yokluklar ve yasaklar kalkmalı bu ülkede. Başka türlü biz ekonomimizi düzeltemeyiz. Ekonomi sadece mali işlerle ilgili bir mesele değildir. Bir ülkede şartlar, yatırım ve iş hayatına yönelik oluşturulmaz, güven olmazsa o ülkede yatırım olmaz; problemler çözülemez, o ülke kalkınamaz. Siyasiler birbirlerinin düşmanı hatta hasmı bile değil rakibidir. Biri eriştiğında diğeri onu tebrik eder. Hasmı, düşmanı gibi müdahale etmez. Maalesef tepede meydana gelen bu husumet tabana da yansımaya start verdı. Bu kez insanlar birbirlerine karşı hasmane tavır sergilemeye start verdılar. Bu huzuru bozar. İçinden geçtiğimiz bu dönemi çok üzücü buluyorum” diye meseleştu.

ERDOĞAN’IN ‘İDAM’ ÇIKIŞI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın orman yangınlarındaki cezayla ilgili idam çıkışına ilişkin soruya yanıt veren Karamollaoğlu, “Terör suçları, kadın cinayetleri, orman yangınları da denildi, ne olursa olsun cinayetlerde idam cezası muhafaza edilmeliydi. Kasten işlenmiş bir cinayet, hele de kadınlara karşı olan, hepimizi en çok derinden yaralayan; planlıyor, eski eşini vahşice katlediyor. Bunlar ‘Tamam sana 25 yıl verdik, aradan bir 15 yıl geçtikten zaman en yenira iyi halden de indirdik, hadi serbestsin’, adama ‘Git bir cinayet daha işle’ deniyor. Bu meseleda her zaman bu tarz vahşi cinayetlere idam verilmesi icap eder kanaatindeyiz” dedi.

“TEK ADAYLIK KONUŞULDU, ÖTESİNDE GÖRÜŞME YOK”

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adzamanının özellikleriyle ilgili soruya Karamollaoğlu, “6’lı masanın gündeminde cumhurbaşkanı adzamanı bugüne görecek şekilde hiç bulunmadı, hiç meseleşmadık bu meseleyu. Konuşulan şu oldu; konumi geldiğinde adaylık meselesu ittifakla en yeniuça bağlanmalı, mümkünse tek bir adayla seçime gidilmeli. Onun ötesinde hiçbir görüşme yok. Ben aday olmzamanı pek düşünmüyorum. Meral hanım, ‘Başbakanlığa talibim’ dedi. Bir isim üzerinde hiçbir sohbetler yapılmadı. Bekleyip göreceğiz. Şimdiden bir spekülasyona sebep olacak ifadede bulunmak doğru olmaz” yanıtını verdi.

dsfsdf

(DHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Kaç hektar zarar gördü? İşte yangının bilançosuKaç hektar zarar gördü? İşte yangının bilançosu
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan idam çıkışıCumhurbaşkanı Erdoğan’dan idam çıkışı
Mahmut Ustaosmanoğlu'nun cenazesine binlerce kişi akın ettiMahmut Ustaosmanoğlu’nun cenazesine binlerce kişi akın etti