Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
İddia: Twitter, kripto cüzdanı geliştiriyor

Sosyal medya platformlarına gelecek yeni özellikleri önceden sızdırmasıyla ünlenen mühendis Jane Manchun Wong, resmi Twitter hesabı üzerinden onayladığı yeni bir paylaşımda Twitter’ın Web3 tabanlı bir kripto cüzdanı geliştirdiğine işaret etti. Wong, paylaşımında “Twitter, kripto para yatırma ve çekme özelliklerini destekleyen bir cüzdan prototipi üzerinde çalışıyor” ifadelerine konum verdi. Twitter ise henüz meseleya ilişkin resmi bir konuşma yapmadı.  

Aktarılan detaylara göre; Twitter’ın, daha önce de Web3 alanına yönelik yeni özellikleri kullanıma sunduğu biliniyor. Kripto endardrisine ilişkin konuşmalarıyla sık sık gündeme gelen Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın Twitter’ı satın alacağını konuşması sebebiyle de platformun, kriptoya ilişkin birçok yeni özelliğe gebe olduğu olabilite ediliyor. Geliştirilen dijital cüzdanın hangi kripto para birimlerini destekleyeceği ise henüz bilinmiyor.  

Twitter, bu yılın start verrında NFT profil resmi özelliğini kullanıma sunmuştu 

Öte yandan; Twitter, daha önce de CEO Parag Agrawal ve kurucu Jack Dorsey’nin önderliğinde kripto alanına ilişkin entegrasyon çalışmalarına imza attı. Platform, bu yılın start verrında ‘Twitter Blue’ isimli ücretli abonelik hizmetinin bir parçası olarak NFT profil resmi özelliğini kullanıma sunmuştu. Fakat Reddit’in NFT avatar özelliğinin aksine bu özellik, kısıtlı bir başarı elde edebildi.

Dorsey’nin, kurucusu olduğu dijital ödeme hizmetleri şirketi Block’ta da güncel olarak CEO’luk görevini yürüttüğü biliniyordu.