Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
İflasla karşı karşıya kalan madencilik şirketi 26 bin ekipmanını satacak


ABD merkezli Bitcoin madenciliği şirketi Stronghold Digital Mining (SDIG), ödenmemiş borçlarını halletmek ve finansal operasyonlarını yeniden yapılandırmak için yeni adımlar duyurdu.

New York Digital Investment Group (NYDIG) ile anlaşmaya varan şirket, 18.700’ü şu anda faal olan 26 bin görecek şekilde madencilik ekipmanını satmzamanı planlıyor. Bu sat sat likiditeyi artıracak ve Stronghold’ün 67,4 milyon abd abd dolarıı borcunu ödeyecek. Şirketin anlaşmadan önceki likiditesi 12 Ağustos itibarıyla 47 milyon abd abd dolarııdı.

Stronghold’ün toplam hash oranı 2,5 EH/s olan 26 bin ekipmanı teslim etmesinin ardından, faaliyetlerini yaklaşık 16 bin ekipmanla sürdürmeye devam edecekler. Bu ekipmanların toplam hash oranıysa 1,4 EH/s’yi geçiyor.

Kripto piyasasının çöküşü, madencilerin mevcut durumda koyduği zorluklarda önemli bir rol oynadı. Bitcoin (BTC) madenciliğinden elde edilen gelir, temmuz zamanında en yeni bir yılın en düşük seviyesi olan 15 milyon abd abd dolarııa görecek şekilde geriledi. Tam da bu vakitlerde Compass Mining gibi diğer bazı madencilik şirketleri de iflas riskiyle karşı karşıya ktopladı ve ekipmanlarını satmak zorunda ktopladı.

Bitcoin madencileri, sat sat dalgasının yarattığı zorluklarla geçen en yeni üç ayda yüzde 27 oranında daha az BTC birikimi uyguladı.

Stronghold, yeniden yapılandırma kapsamında WhiteHawk ile de anlaşma uyguladı ve 20 milyon abd abd dolarıı kredi topladı. Şirket, resmi konuşmaya göre bu sermayeyi yeni ekipman satın almak için kullanacak.