Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
İki bakanlıktan ortak çalışma! Resmi Gazete’de yzamanımlandı: İki net asgari ücrete görecek şekilde teşvik verilecek

İki Bakanlık tarafından hazırlanan “Engelli Bireylere Yönelik Özel Bakım Merkezleri Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik”, Resmi Gazete’de yzamanımlandı.

AMAÇ BAKIM KALİTESİNİ ARTIRMAK

Buna göre, merkezlerde bakılan engelli bireylere yönelik bakım kalitesinin daha fazla artırılması amacıyla çalıştırılması zorunlu peren yeniel szamanısına ek olarak her 10 engelli birey için ilave bir peren yeniel çalıştırılabilecek.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca yzamanımlanan BHKS ölçeklemesinde standart karşılama yüzdesi 50 ve üzeri olan ile Erişilebilirlik Belgesi bulunan merkezlere, bakıma ihtiyacı olan her bir engelli birey için her ay ilave teşvik verilebilecek.

para3

İKİ NET ASGARİ ÜCRETE KADAR TEŞVİK

Ayrıca yönetmelikte belirtilen peren yeniel çalıştırma koşulunu sağlayan merkezler de koşulu sağladığı aya ilişkin bakıma ihtiyacı olan her bir engelli birey için ilave teşvikten yararlanabilecek.

Merkezlere bakıma ihtiyacı olan her bir engelli birey için 2828 szamanılı Sosyal Hizmetler Kanunu’nun Ek 7’nci maddesine göre ödenen bakım ücreti ile bu madde kapsamında ödenen teşvik ücretlerinin toplamı hiçbir suretle iki net asgari ücret tutarını geçemeyecek. Bununla ilgili gerekli düzenleme, Bakanlık tarafından yapılacak.

BELGE İÇİN 1 YIL SÜRE

Özel Bakım Merkezlerine BHKS ölçeklemesine uyum sağlamak ve Erişilebilirlik Belgesi almak üzere yönetmeliğin yzamanımlandığı zamanten işe koyulyarak 1 yıl süre tanındı.

Bu süreye görecek şekilde merkezlere ilave teşvik ödemesi verilebilecek. (AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Melih Gökçek'ten canlı yayında sert sözler: "Benim partimden olması masum olduğu anlamına gelmez"Melih Gökçek’ten canlı yzamanında sert konuşmalar: “Benim partimden olması masum olduğu anlamına gelmez”
Dünyanın gözü İstanbul'daydı! Tahıl krizi Dolmabahçe'de atılan tarihi imzayla çözüldüDünyanın gözü İstanbul’daydı! Tahıl krizi Dolmabahçe’de atılan zamani imzayla çözüldü
 İzmir Seferihisar'da orman yangını! İzmir Seferihisar’da orman yangını!