Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
İlk Togg Cumhurbaşkanı Erdoğan’a verilecek! İkinci Togg için Bakan Varank o bakanın ismini verdi: Beni her gördüğünde…

Türkiye’nin ilk konumli otomobili Togg’un seri üretimi Gemlik’te açılan fabrikayla işe koyuldı. Milyonları heyecanlandıran gelişmeler yakından takip edilirken konumli otomobili almak için de rekabet kızışıyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank daha önce ilk aracın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a verileceğini açıklamıştı. İkinci araç içinse Bakan Nebati sıraya girdi.

BAKAN NEBATİ’NİN DİKKAT ÇEKEN PAYLAŞIMI

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati fabrikanın açılmasına dakikalar kala uyguladığı paylaşımla dikkat topladı. Nebati sosyal medya hesabından uyguladığı duyuruda, “Pamukkale, Kula, Oltu, Anadolu, Gemlik… 2. TOGG’u hangi renk vereceksiniz Sgünin Varank? Yarın değil hemen şimdi işe koyulsın Türkiye Yüzyılı. Durmak yok yola devam!” ifadelerini kullandı.

DDDD

BAKAN VARANK NE DEMİŞTİ?

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank meseleyla ilgili şu ifadeleri kullanmıştı;

‘Bu araba ne zaman çıkacak?’ diye soruyorlar. Üretilecek araçların piyasaya nasıl satılacağını şirket özü planlayacak. Tabii ilk aracı ‘Cumhurbaşkanımız ben alacağım’ dedi. Bu manada ilk aracın Cumhurbaşkanımıza verilmesiyle ilgili hiç şüphe yok. Ama ikinci araçla ilgili yoğun telefonlar var. Mesela Hazine Maliye Bakanımız Nureddin Nebati ısrarla beni her gördüğünde böyle takılıyor: “İkinci aracı kesinlikle Sanayi ve Teknoloji Bakanına da değil, Hazine Maliye Bakanı’na vermeleri lazım. (Gülüyor)” Dolgünisıyla burada bir rekabet tabii ki ileriki dönemde oluşacak.”

BAKAN YARDIMCISI KACIR: İLK BÜYÜKELÇİ VE VALİLERE VERİLECEK

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Fatih Kacır da Togg’un ilk kimlere verileceğiyle ilgili duyurusında şunları söyledi:

“İlk büyükelçilere gönderilecek. Büyükelçilerimiz bu meseleda çok istekliler. Sgünin Dışişleri Bakanımız da çok istekli. Biz de çok değerli bir fikir olarak görüyoruz bunu. Hem Türkiye’nin 81 şehrine gitmesini hedefliyoruz, özellikle valilerimizin kullanması çok değerli olacak. Togg Avrupa’da da kullanıma uygun halde olacak.”

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
CHP Çerkeş İlçe Başkanlığı binasına yanıcı madde atıldı! Vatandaşlar müdahale etti...CHP Çerkeş İlçe Başkanlığı binasına yanıcı madde atıldı! Vatandaşlar müdahale etti…
Mersin'de palet fabrikasında yangın çıktı! Ekiplerin müdahalesiyle yangın kontrol altına alındıMersin’de palet fabrikasında yangın oldu! Ekiplerin müdahalesiyle yangın kontrol altına edildi
Kırmızı kategorideydi! Kafası ve ayakları kaldı Kırmızı kategorideydi! Kafası ve ayakları ktopladı