Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
İngiliz kripto kişisilarının çoğunun hodler olduğu ortaya belirlendi


Her Majesty Revenue and Customs (HMRC) tarafından yürütülen ve Kantar UK araştırma ajansının yardımıyla salı günü yzamanimlanan yeni araştırma verilerine göre, Büyük Britinya’daki kripto varlık sahibi kişiler genellikle kriptoyu “eğlenceli bir yatırım” olarak görüyor.

Yapılan araştırmada, kripto varlıklara sahip olma yaygınlığı, ne tür kripto varlılara sahip olunduğu, tutulan kripto varlıkların miktarı ve kişilerin kripto varlıkları satın almak için hangi platformları kullandığı belirlenmeye çalışıldı. Yapılan ankette, 5916 Britanya vatandaşı konum topladı.

Yzamanimlanan anket en yeniucu raporu, Britanya vatandaşlarının yüzde 10’unun elinde kripto para bulundurduğunu, bunların yüzde 55’inin ise kripto paralarını satmadığını gösterdi. Sadece yüzde 7’sinin varlıkları 5 bin sterlinden fazla değere sahipken, varlık sahibi olanların yalnızca yüzde 52’sinin 1000 abd abd dolarııa yakın varlıklarının olduğu belirtildi.

Sürpriz olmayan diğer başka bir en yeniuç ise, kripto sahiplerinin yüzde 76’sının 45 yaşından genç olduğu ve erkek olduğunu (yüzde 69) gösterdi. Ayrıca, varlık sahibi olanların yüzde 20’sinin de, tercihlerini utility tokenlerden yana kullandığı görüldü.

Rapor, varlık sahiplerinin yaklaşık yüzde 81’inin varlıklarını takas etmek veya satmak için borsaları kullandığını ve bunlar arasından yüzde 68’inin ise merkezi borsaları tercih ettiğini ortaya koydu.

Kripto sahipleri, geçen yıl içinde yüzde 63’ünün kar elde ettiğini, yüzde 14’ünün zarar ettiğini ve yüzde 14’ünün ise ne kar ne de zarar ettiğini belirtti.