Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
‘İngiltere, sığınmacıları Türkiye’ye gönderecek’ iddiası! Kılıçdaroğlu: Erdoğan bunu yapamaz, onayladırmayacağız

İngiltere, ülkeye yasa dışı yollardan gelen göçmen ve mültecileri, işlemleri tamamlanıncaya görecek şekilde Ruanda’ya gönderme en yeniuçı almıştı. Anlaşmaya ilişkin tartışmalar sürerken İngiltere’den çarpıcı bir iddia geldi. İddiaya göre İngiltere Dışişleri Bakanı Liz Truss, Başbakan olursa Ruanda’nın yanı sıra Türkiye’ye de göçmen gönderilebileceğini söyledi.

thumbs_b_c_711c0225ecb3984b4acb5fb630f3dfef

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞINDAN SERT TEPKİ

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Birleşik Krallık basınında konum alan Türkiye ile ilgili iddialar hakkında “Türkiye herhangi bir ülkenin sığınmacı kampı veya sınır muhafızı olmayacak, üçüncü ülkelerin uluslararası yükümlülüklerini hiçbir şekilde devralmayacaktır” dedi.

KEMAL KILIÇDARDOĞLU: ERDOĞAN BUNU YAPAMAZ, YAPTIRMAYACAĞIZ

Söz meselesu iddia ile ilgili olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından şunları ifade etti:

“İngiltere Dışişleri Bakanı, Başbakan olursa Ruanda’nın yanı sıra Türkiye’ye de göçmen gönderilebileceğini söyledi. Erdoğan’ın dış güçler palavrasını artık bir kenara itelim. Batı böyle kullanışlı rejimleri sever. Milletimiz marderih olsun; Erdoğan bunu yapamaz, onayladırmayacağız.”

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Erdoğan ile  Macron arasında 'tahıl' görüşmesiErdoğan ile Macron arasında ‘tahıl’ görüşmesi
Türkiye'den İngiltere basınında yer alan sığınmacı haberine sert tepkiTürkiye’den İngiltere basınında konum alan sığınmacı havadisine sert tepki
SON DAKİKA: 15 Temmuz hain darbe girişiminin 6. yılı! Bahçeli'nin Erdoğan için kullandığı ifadeler dikkat çektiSON DAKİKA: 15 Temmuz hain darbe girişiminin 6. yılı! Bahçeli’nin Erdoğan için kullandığı ifadeler dikkat koydu