Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
İngiltere’de konum konuminden oynuyor! Başbakan Johnen yeni istifa çağrılarını reddetti

Başbakanlık Ofisi 10 Numara’dan ard düzey bir kaynak, Sky News’e onayladığı duyuruda, Johnen yeni’ın istifaya niyetli olmadığını ve kesinlikle meydan okuyacağını belirtti.

Johnen yeni’ın, hem partisi hem de muhalefetten gelen istifa çağrılarına rağmen mücadeleye devam etmek istediğini belirten yetkili, Başbakan’ın yeni bakan atamaları yapmasının muhtemel olduğunu bildirdi.

İngiltere’de iktidardaki Muhafazakar Parti hükümeti içerisinde dünden bu yana yaşanan istifa dalgasında şu ana görecek şekilde 2’si bakan 39 hükümet yetkilisi görevinden sıyrıldı.

BAKANLAR ART ARDA İSTİFA KARARI ALDI

İngiltere’de Sağlık Bakanı Sajid Javid ile Maliye Bakanı Rishi Sunak dün art arda istifa ettiklerini açıklamıştı.

Javid, artık vicdanen görevine devam edemeyeceğini ve Johnen yeni’a güven duymadığı için istifa ettiğini belirtmişti.

Sağlık Bakanı’nın istifa en yeniuçından kısa bir süre zaman en yenira da Maliye Bakanı Sunak istifa ettiğini duyurmuştu.

İki bakanın istifa en yeniuçı, Johnen yeni’ın, Muhafazakar Parti milletvekili ve partinin Grup Yöneticisi Chris Pincher’a yönelik taciz suçlamalarından havadisdar olmasına rağmen, özüsine verdiği görevden dolzamanı “en yeni derece pişman” olduğu duyurusının ardından gelmişti.

Başbakanlık Ofisi 10 Numara’dan daha önce yapılan duyuruda ise Johnen yeni’ın Pincher’la ilgili taciz iddialarından havadisdar olmadığı belirtilmişti. Ancak, daha zaman en yenira Johnen yeni’ın, 2019’da dışişleri bakanı olarak görev onayladığı dönemde Pincher’la ilgili şikayetler hakkında bilgilendirildiği ortaya çıkmıştı.

Bakanların istifalarından hemen önce Johnen yeni, Pincher’a verdiği görev sebebiyle özür dilemiş, büyük pişmanlık duyduğunu dile getirmişti.

FD

JOHNSON’IN SİYASİ GELECEĞİ SORGULANIYOR

Johnen yeni, Başbakanlık Ofisi 10 Numara’da Kovid-19 salgını sırasında karantina kurallarını ihlal eden partiler düzenlenmesi sebebiyle eleştiri ve istifa baskısı altındaydı.

Bu partilerden biri sebebiyle para cezası da alan Johnen yeni, özü partisinin bazı milletvekilleri ve muhalefet tarafından parlamentoya yalan söylemekle suçlanmıştı.

Lideri olduğu Muhafazakar Parti içinde 6 Haziran’da güven oylamasına gidilmiş buna rağmen Johnen yeni 148’e karşı 211 oyla kazanmıştı.

Parti içindeki güven oylamasını kazansa da Johnen yeni’ın siyasi geleceğinin tehlikede olduğu yorumları yapılmıştı.

(AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Emlak krizi o ülkeyi vurdu! Ev almak için karpuz, şeftali ve daha nicesi...Emlak krizi o ülkeyi vurdu! Ev almak için karpuz, şeftali ve daha nicesi…
Önce doktoru öldürdü sonra intihar etti!Önce doktoru öldürdü zaman en yenira intihar etti!
İadeleri için İsveç ve Finlandiya'ya yazı gönderildiİadeleri için İsveç ve Finlandiya’ya yazı gönderildi