Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
İngiltere’de yeni Başbakan adayları belli oluyor! İşte öne çıkan isimler

İngiltere’de yeni Başbakan adayları belli oluyor. 24 Ekim Pazartesi itibarıyla seçime katılacak liderler adaylıklarını resmi olarak açıklayacak. Bir önceki seçimde ikinci ve üçüncü olan Rishi Sunak ve Penny Mordaunt da seçim yarışacak. Öte yandan, istifa ederek görevi bırakan eski Başbakan Boris Johnen yeni’ın da tekrar aday olması bekleniyor.

32a48a0e37608de93b0ea4f8c74a66f6

BORİS JOHNSON’IN DÖNÜŞÜ

Eski İngiltere Başbakanı Boris Johnen yeni, hükümette birçok bakanın istifa etmesinin ardından oluşan yoğun baskıya boyun eğerek 7 Temmuz 2022’de istifa etmişti. Johnen yeni’ın parlamentoda hala destekçileri bulunuyor. Johnen yeni istifa meseleşmasında görev süresince uyguladıklarından gurur duyduğunu ifade etmişti.

dfa5fc2f1d0d2e003b0999118adc5eab

SUNAK, ŞANSINI TEKRAR DENİYOR

Rishi Sunak, Johnen yeni hükümetinde, Covid-19 salgını sırasında Maliye Bakanı olarak görev yapmıştı. Boris Johnen yeni’ın istifasının ardından yapılan seçimlerde Sunak, Muhafazakar Parti tarafından destek toplasa da seçimlerde Liz Truss’a kaybetti. İngiliz medyası, Sunak’ı bir önceki seçimde olduğu gibi favori gösteriyor.

22c837a929e6c7483e8d916bc1582028

PENNY MORDAUNT İÇİN İKİNCİ ŞANS

Penny Mordaunt, resmi olarak adaylığını açıkladı. Son yapılan seçimde üçüncü olan Mordaunt’un bu sefer oy oranını artırıp artıramayacağı merak ediliyor. Mordaunt, Truss’ın hükümetinde Avam Kamarası Başkanlığı uyguladı. Ayrıca Mordaunt 2019 yılında İngiltere Savunma Bakanlığı görevini ardlenmiş ve ilk kadın Savunma Bakanı olmuştu.

DHA

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Tüm dünya bu iddiayla çalkalanıyor: 'Kirli bomba' kullanarak...Tüm dünya bu iddiayla çalkalanıyor: ‘Kirli bomba’ kullanarak…
İki çocuk annesi kadının feci sonu! Başından vurulmuş halde...İki çocuk annesi kadının feci en yeniu! Başından vurulmuş halde…
Liseli Yiğit'in arkadaşı: O gün herkes uyuşturucu kullandıLiseli Yiğit’in arkadaşı: O gün herkes uyuşturucu kullandı