Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
İngiltere’nin Yeni Kralı 3. Charles Dijital Altın Bitcoin’den (BTC) Bihavadis Mi?: 2019’dan Kalma Video Gündem Oldu

2. Elizabeth’in ölümüyle Birleşik Krallık hükümdarı olan 3. Charles’ın blockchain teknolojisi hakkındaki düşünceleri gündem oldu.

Kraliçe 2. Elizabeth’in ölümüyle tahta geçen 3. Charles’ın 2019 yılında kayda alınmış bir videosu kral olmasının ardından internette kısa süre içerisinde viral oldu. Berlin’de halkın arasında yapılan bir gezinti sırasında bir vatandaşın kayda ettiğı videoda Kral Charles, yöneltilen bitcoin sorusunun ardından ilk olarak hiç duymadığını belirtip, gelen tepki üzerine blockchain teknolojisini oldukça ilginç bulduğunu ifade etti.

 

Kral Charles başta, vatandaşın “kripto paralar hakkında ne düşünüyorsunuz?” sorusunu cevapsız bıraktı. Ancak soruyu soran kişinin “kripto paralar, Bitcoin, blockchain?” şeklinde hatırlatıcı kelimeleri ardı ardına sıralamasından zaman en yenira blockchain teknolojisini bildiğini ve oldukça ilginç bulduğunu ifade etti. Sosyal medyada videonun yzamanilması üzerine bazı kişisilar Kral’ın blockchain teknolojisinden ve kripto paralardan aslında bihavadis olduğunu yalnızca geçiştirmek için söylediğini iddia etse de bir başka grup kişisi, Kral 3. Charles’ın finans eğitimi ettiğını bu nedenle blockchain teknolojisinden havadisdar olmasının doğal olduğunu belirtti.

Öte yandan bilirkişilar, Başbakan Elizabeth Truss’ın kripto para sektörüne bakışının Kral’ın bakışından daha fazla önem addettiğini zira ülkenin yönetiminde aktif olan tarafın Kral değil Başbakan olduğunu öne sürdü.