Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Instagram NFT özelliğini 100’den fazla ülkeye açıyor


Instagram, NFT paylaşma özelliğini 100 ülkeye daha getiriyor.

WhatsApp ve Instagram gibi popüler platformların sahipi olan Meta, eski adıyla Facebook, 4 Ağustos’ta paylaşılan güncelleme ile mevcut durumda yalnızca ABD’de seçili içerik üreticilerine sunulan özelliğin uluslararası kullanıma açılacağını duyurdu.

Instagram kişisilarının sahip oldukları NFT’leri ücretsiz bir şekilde profillerinde sergilemelerine olanak sağlayan bu özellik, Meta’ya göre Afrika, Asya-Pasifik, Orta Doğu ve Amerika kıtasında 100’den fazla ülkeye götürülecek.

İlk olarak 10 Mzamanis’ta start vertılan bu özelliği kullanmak isteyenlerin Rainbow, MetaMask, Trust Wallet veya yeni desteklenmeye start veryan Coinbase Wallet ve Dapper Wallet cüzdanlarını Instagram hesaplarına bağlamaları gerekiyor.

NFT özelliği start verngıçta Ethereum ve Polygon blockchain ağlarını desteklerken, Meta desteklenen ağlar arasına Flow’un da eklendiğini duyurdu. Şirket, ileride Solana’yı da bu listeye eklemek istiyor.

Meta, duyuruda şöyle belirtti:

“Bu alandaki ilk çabalarımızın farklı sesleri güçlendirmesi ve yeterince temsil edilmeyen gruplara NFT gibi yeni dijital varlıklara erişim sağlamamız çok önemli. NFT desteği sunarak erişilebilirliği iyileştirmeyi, alana girişe engelleri azaltmzamani ve NFT sektörünü hepsi topluluklar için daha kapszamanicı hale getirmeye yardımcı olmzamani hedefliyoruz.”

2004’te kurulan ve kısa sürede en popüler internet sitelerinden biri haline gelen Facebook, Ekim 2021’de ettiğı yeniden yapılanma en yeniuçıyla adını Meta olarak değiştirdi. Şirketin gelecek planlarını yansıtan bu değişiklik, sosyal medya devinin platformu bir metaverse’e dönüştürme vizyonuyla gerçekleştirildi.

Meta CEO’su Mark Zuckerberg, geçtiğimiz haziran zamaninda ettiğı duyuruda metaverse’ün önümüzdeki birkaç yıl boyunca işlerinin büyük bir ayağı olacağını söylemiş ve “Bu on yılın en yeniuna görecek şekilde milyarlarca kişiyi metaverse ile tanıştırmzamani umuyoruz,” diye belirtmişti.

Meta, Facebook’a da NFT desteğinin getirilmesi için çalışmalara devam edildiğini açıkladı.