Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Instagram resmen duyurdu! Bazı kişisilar bunu beğenmeyecek

Bir Instagram hesabınızın olması için resmi olarak en az 13 yaşında olmalısınız. Ancak platform, 2019’dan devamında insanlardan Instagram’a kaydolurken yaşlarını bildirmesini istemeye start verdı. O zamandan beri bunu bir gereklilik haline getirdi. İnsanların yaşını bilmelerinin, farklı yaş gruplarına, özellikle de gençlere uygun deneyimler sunmalarını sağladığını söyleyen Meta çatısı altındaki Instagram, şimdi ise yeni bir çalışma içerisinde. Bu çalışma eğer başarıyla en yeniuçlanırsa Instagram’a kefil şartı gelecek.

INSTAGRAM’A “VIDEO SELFIE” VE “SOSYAL KANIT”

Bildirilenlere göre, Instagram, yalnızca yüzünüzü tarayarak kaç yaşında olduğunuzu olabilite eden bir yapay zeka aracı da dahil olmak üzere, kişisiların yaşlarını doğrulamaları için yeni yöntemler test ediyor. Şirket, kimlikle doğrulamaya ek olarak yaş doğrulaması yapabilmek için “video selfie” ve “sosyal kanıt” olarak isimlendirilen yeni yöntemleri denediğini açıkladı.

TAKİPÇİLERİNİZ SİZE KEFİL OLACAKLAR

İlk yöntem olan sosyal kanıt aslında yaşınızı doğrulamanız için size kefil olacak takipçiler bulmanızı istiyor. Bu yöntemde Instagram, kişisinın üç ortak takipçisinden kaç yaşında olduğunu onaylamalarını isteyecek. 18 yaşından büyük olması gereken ortak takipçilerin Instagram’ın talebine yanıt vermesi için üç günü olacak. Ancak bir olabilite olarak, ortak takipçileri yaşını doğrulamak için ikna etmek bazı kişisiların pek hoşuna gitmeyebilir.

Instagram-1

İkinci yöntem olan video selfie yönteminde yapay zeka devreye girecek. Kullanıcılar yaşlarını doğrulamak için bir video selfie çekip Instagram’a gönderecek. Instagram’da bu videoyu birinin yaşını olabilite etmek için makine öğrenimini kullanan Yoti şirketiyle paylaşacak ve yaşınızı olabilite edecek. Yaş olabiliteini alan Meta ve Yoti daha devamında görüntüyü silecek. Yine de gizlilik şüphelerinden dolgüni bu yöntem de bazı kişisiların pek hoşuna gidecek gibi görünmüyor.

Instagram

Meta çatısı altındaki Instagram, özellikleri ABD’de test etmeye start verdı.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Müjdeyi Elon Musk verdi! 3 ay içinde hazır olacakMüjdeyi Elon Musk verdi! 3 ay içinde hazır olacak
Aykut Erdoğdu'dan Tuba Torun için olay sözler! '50 kişi ile yatmış'Aykut Erdoğdu’dan Tuba Torun için olay konuşmalar! ’50 kişi ile yatmış’
Afgan kadından Türk halkına skandal sözler! Sosyal medya ayağa kalktıAfgan kadından Türk halkına skandal konuşmalar! Sosyal medya ayağa kalktı