Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
İsrail’de iki kredi kartı şirketi, Bitcoin alımına izin verecek

İsrail’de, BTC yatırımı ve geri ödeme özellikleri üzerinde çalışan iki rakip kredi kartı şirketiyle Bitcoin (BTC) gibi kripto para birimleri alanında yapılan faaliyetlerin sayısı giderek artıyor.

Yerel havadis ajansı Calcalist’in salı günü yayımladığı havadise göre İsrail merkezli iki kredi kartı şirketi Max ve Isracard, kart sahiplerinin Bitcoin satın almasına izin vermek için kripto ilişkili platformlarla birçok ortaklık imzaladı.

Max, MaxBack Crypto isimli kripto özellikli bir kart işe koyultmak için konumel kripto aracısı Bits of Gold ile işbirliği uyguladığını duyurdu. Max’in resmi web sitesine göre kart, BTC’de geri ödeme fırsatlarının yanı sıra Bits of Gold takas anlaşması yoluyla Bitcoin satın alma seçeneği sunacak.

Eskiden Leumi Card olarak bilinen, İsrail’de kredi kartı alanında ismi en çok bilinen ve büyük bankacılık dışı finans kurumu Max’ın, 1,6 milyon kredi kartı çıkardığı ve 40 binden fazla kişiye takas hizmetleri sağladığı bildiriliyor.

Max’ın rakibi ve İsrail’deki en büyük bir diğer kredi kartı şirketi Isracard Group ise American Express, MasterCard, Visa ve Isracard’ın dahil olduğu dört büyük kredi kartı markasına kredi takas hizmetleri sunuyor.

Isracard’ın buna ek olarak salı günü İsrail’in büyük yatırım şirketi Altshuler Shaham ile bir ortaklık kurduğu da açıklandı.

Isracard, kredi kartı sahiplerinin Bitcoin’i doğrudan Isracard ile satın almalarına izin vermek için Altshuler’in kripto odaklı yan kuruluşu Altshuler Shaham Horizon ile özel olarak ortaklık kurdu.

Horizon CEO’su Ilan Stark konu hakkında, “Ülkenin önde gelen kripto şirketlerinden biri olarak, halkın dijital para dünyasına katılmasına olanak sağlayacak bu yenilikçi işbirliğini işe koyultmaktan gurur duyuyoruz,” ifadelerini kullandı.